Cyklohráčkem mimořádně do Nelahozevsi či na Říp a historickými autobusy na Okoř a do Slaného

Naposledy aktualizováno: 18. 10. 2016 | Publikováno: 18. 10. 2016 | Tisk

Pojeďte na netradiční výlet!

Poslední dva víkendy v říjnu (so 22., ne 23., pá 28., so 29. a ne 30. října 2016)

Výletní vlak Cyklohráček čeká na trase z Prahy do Slaného výluka kvůli opravě železniční tratě. Tentokrát ale nebude výluka jen komplikací, ale také příležitostí pro všechny, kteří by rádi zavzpomínali, jak se cestovalo dřív. Cyklohráček nahradí v části jeho trasy historické autobusy a on sám doveze naopak výletníky do míst, kam běžně nejezdí.

Historické autobusy nahradí Cyklohráček vždy v části trasy a mimořádně budou zastavovat také přímo u hradu Okoř. Cyklohráček naopak zavítá mimořádné do Roztok u Prahy, Kralup nad Vltavou, k zámku v Nelahozevsi anebo do Ctiněvsi pod Řípem

  • Ranní vlak Praha (9:18) – Slaný (10:50) pojede při výluce pouze z Prahy do Noutonic, dále bude nahrazen historickými autobusy
  • Polední vlak Slaný (11:16) – Praha (12:52) bude v úseku Slaný – Noutonice nahrazen historickými autobusy
  • Odpolední vlak Praha (13:18) – Slaný (14:50) vyjede z Prahy mimořádně už ve 13:11 a do Slaného pojede odklonem přes Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves zámek, Ctiněves, Straškov a Zlonice. V jeho klasické trase v úseku Hostivice – Noutonice – Slaný ho nahradí historické autobusy. Z Hostivice odjedou ve 13:31 po příjezdu rychlíku z Prahy.
  • Večerní vlak Slaný (17:16) – Praha (18:49) pojede ze Slaného do Prahy odklonem přes Zlonice, Straškov, Ctiněves, Nelahozeves zámek a Kralupy nad Vltavou. V úseku Slaný – Hostivice pojedou po jeho běžné trase historické autobusy.

Historická náhradní autobusová doprava

  • sobota 22.10. – Kloubový Ikarus 280 příměstského provedení a Karosa ŠD 11
  • neděle 23.10. – Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO
  • pátek 28.10. – Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO
  • sobota 29.10. – Kloubový Ikarus 280 příměstského provedení, Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO
  • neděle 30.10. – Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO

Využijte podzimní výluku Cyklohráčku k novým výletům! Podívejte se na zámek v Nelahozevsi nebo s ním vyrazte na Říp. Železniční muzeum ve Zlonicích, které se nachází na odpolední odklonové trase vlaku, bude pro návštěvníky mimořádně otevřeno v těchto dnech až do 17 hodin. Cestující z Cyklohráčku získají ve vlaku slevový kupon na vstupné do muzea.

Sobota 29.10. Slavnostní zavírání sezony železničního muzea ve Zlonicích

V sobotu 29.10. má jet odpolední Cyklohráček až do Zlonic na slavnostní ukončení letošní sezony tamního železničního muzea. Díky výluce můžete přijet do muzea jak Cyklohráčkem (po odklonové trase přes Kralupy nad Vltavou), tak historickými autobusy, které sem budou odpoledne prodlouženy ze Slaného. Pro očekávaný velký zájem cestujících bude Cyklohráček tento den mimořádně posílen a historické autobusy budou nasazeny ve větším počtu. Ve stanici Zlonice bude zajištěn přestup z Cyklohráčku do historických autobusů, které budou s návštěvníky pokračovat přímo k železničnímu muzeu.

Leták A3

Výlukový jízdní řád

Více informací a přesné jízdní řády najdete na výlukových vývěskách ČD, na www.cyklohracek.cz nebo na www.ropid.cz. V historických autobusech platí běžný tarif ČD a PID. Přeprava jízdních kol je vyloučena, přeprava dětských kočárků je výrazně omezena kapacitou historických autobusů.