Připravujeme: Integrace veřejné dopravy na Slánsku

Naposledy aktualizováno: 15. 04. 2019 | Publikováno: 05. 04. 2019 | Tisk

Během letošního roku dojde k rozšíření systému Pražské integrované dopravy do oblasti Slánska. Na jednu jízdenku bude možné jezdit autobusy i vlaky v rámci zaintegrovaných oblastí Středočeského kraje, ale také například pražskou MHD. Díky Tarifu PID cestující ušetří zejména při pravidelném dojíždění. Na linkách PID lze v rámci pásmové i časové platnosti libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců. Budou platit standardy PID a provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem.

Zahájení integrace na Slánsku se plánuje na přelom června a července letošního roku. Přesný termín se bude odvíjet od technické a personální připravenosti dopravců.

Předložené materiály jsou prozatím stále pracovní a mohou se ještě změnit. V případě připomínek doporučujeme obyvatelům obcí obrátit se na své volené zástupce, se kterými jsou jízdní řády dojednávány. Alternativně je možné oslovit též organizaci IDSK, která z pověření Středočeského kraje integraci připravuje. Z kapacitních důvodů nemusí být na všechny přijaté podněty odpovídáno.

Přehled Přípravná část Změny linek Schéma Jízdné