Jednodenní jízdenky T+R z vlaku pro cestování po Praze

Naposledy aktualizováno: 10. 11. 2020 | Publikováno: 01. 09. 2016 | Tisk

Organizace ROPID a České dráhy připravily od 1. září 2016 novinku určenou zejména návštěvníkům Prahy, kteří přijedou do města vlakem. Je jí nová jízdenka T+R, kterou lze využít pro celodenní cestování pražskou MHD (ve všech dopravních prostředcích v pásmech P, 0, B).

Jednodenní jízdenka T+R stojí 70 Kč a prodává se ve formě doplatku k vlakovým jízdenkám ČD. Jízdenka platí vždy pouze v den platnosti vlakové jízdenky (přesněji do 1:00 následujícího kalendářního dne), a to v celé síti pražské MHD (metro, tramvaje, autobusy, vlaky, přívozy, lanová draha) v pásmech P, 0 a B. Doposud si cestující, který chtěl z vlaku přesednout na hromadnou dopravu a pohybovat se s ní po celý zbytek dne po Praze, musel zakoupit 24hodinovou jízdenku za 110 korun.

Jízdenku T+R můžete pořídit na pokladně ČD nebo přímo ve vlaku, a to k vybraným papírovým jízdenkám vydaných pokladnou ČD (UNIPOK) nebo pokladnou ČD ve vlaku (POP) nebo ve formě zápisu v Kilometrické bance (KMB). Vybranými papírovým jízdenkami ČD jsou jízdenky obyčejné, se slevou IN 25, se slevou IN 50 a zápis (KMB). K žádným jiným jízdenkám ČD nelze jízdenku T+R vydat.

T+R-jizdenka

Vzor T+R jízdenky

I nadále je možné v pokladnách nebo ve vlaku zakoupit klasickou 24hodinovou jízdenku za 110 Kč pro neomezené cestování po Praze metrem, tramvajemi, autobusy, vlakem, lanovkou na Petřín i vltavskými přívozy a také v rozšířené verzi za 240 Kč pro všechna tarifní pásma PID. U jízdenky zakoupené na nádraží i ve vlaku si lze zvolit počátek její platnosti (například předpokládaný příjezd vlaku do Prahy). Tyto jízdenky se již dále neoznačují, platí 24 hodin od času vyznačeného na jízdence, a to na všech linkách PID na území Prahy vyjma Airport Expresu (AE) na letiště Václava Havla Praha (varianta za 240 Kč platí navíc i ve vnějších tarifních pásmech 1–9).