Cestujete rádi s dětmi?

V této rubrice Vám přinášíme praktické informace o přepravě a cestování s dětmi v Pražské integrované dopravě.

Poradíme Vám nejen s výběrem nejvýhodnějším jízdním dokladem, ale také Vám nabídneme užitečné tipy, jak strávit volný čas s dětmi, právě s Pražskou integrovanou dopravou.

Pomůžeme Vám naplánovat výlet a připravit se na cestu!

 

V této rubrice naleznete mnoho zajímavých tipů na výlety a akce pořádané organizací ROPID. Malou ochutnávkou může být například Cyklohráček a Pražský motoráček.

Cyklohráček Nevíte kam s dětmi o víkendu nebo i ve všední den? Věděli jste, že se můžete svézt dětským výletním vlakem, který je určený pro malé i velké cestovatele? Vydejte se dětským Cyklohráčkem do královského města Slaný nebo v prodloužené trase až do Železničního muzea ve Zlonicích.
Pražský motoráček Navštivte s dětmi přírodní park v Prokopském údolí a zpestřete si cestu Pražským motoráčkem s krásným výhledem na Prahu.

 

Minizoo v Chuchelském háji

Doporučujeme vám příjemný výlet do malé lesní zoo, která se nachází v přírodní rezervaci Chuchelský háj nad Velkou Chuchlí. Kromě lesních zvířátek budou děti potěšeny pěkným hřištěm. Vstup do prostoru není zpoplatněn.

Jak se dopravit do Minizoo

Do minizoo se můžete dostavit ze zst. Malá Chuchle po přírodní cestě do kopce po žluté turistické značce. Další možností je ze stanice autobusu č. 172 – Kazínská ve Velké Chuchli podél železniční trati kolem kostela sv. Jana Nepomuckého.

Pro kočárky je nejvhodnější cesta z Velké Chuchle od autobusové zst. Velká Chuchle po žluté turistické značce ulicí Starochuchelská, Pod Akáty a následně po asfaltové cestě lesem mírně do kopce.

Přejeme pěkný a slunečný den.

Království železnic

Pokud jste ještě s dětmi nenavštívili Království železnic, napravte svou chybu a vydejte se s nimi do největšího světa modelového kolejiště, kde se vám naskytne nesrovnatelný pohled na krajinu protkanou desítky modelů vlaků, stovky metrů kolejí, modelů autobusů, aut, které si dávají přednost na křižovatkách, a spoustu dalších významných staveb. Jedná se o největší modelové kolejiště u nás, ve střední i východní Evropě, které postupně reprezentuje jednotlivé kraje České republiky. Nyní je v provozu kraj Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Praha a Liberecký. Společně s Královstvím železnic se podílíme na přípravě některých projektů a rozšiřujeme tak další pestrou nabídku návštěvníkům. Můžete se těšit i na další doplňkové expozice, jako jsou například modely LEGO vlaků, největší výstava mašinky Tomáš a mnoho dalších. Pro nejmenší je i možnost hracího koutku.

Více informací na: http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/

Jak se dopravit do Království železnic

Království železnic najdete na adrese Stroupežnického 23, Praha 5 Smíchov. K expozici se dopravíte metrem B ze stanice Anděl, nebo tramvají číslo 4, 5, 7, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 21 nebo autobusy 167, 191 a 123.

Tak už se nerozmýšlejte a vydejte se do senzačního Království železnic.

S kočárkem Prahou

Představujeme vám neziskovou organizaci S KOČÁRKEM PRAHOU, jejíž hlavní činností je upozorňování občanů na problémy, které trápí těhotné ženy a rodiny s malými dětmi v prostředí velkoměsta. Organizace apeluje na všechny spoluobčany, aby se nechovali lhostejně k těhotným ženám a maminkám s malými dětmi – pouštěli je sednout v dopravních prostředcích, pomáhali maminkám s kočárkem, a aby v obchodních centrech neparkovali na místech vyhrazených pro rodiny s dětmi. Vyzýváni jsou také obchodní centra a zastupitelé města, aby podporovali vznik dalších parkovacích míst určených těmto rodinám.

Maminky můžou tento jedinečný projekt podpořit na každoroční akci, která vrcholí výzvou všech zúčastněných maminek všem Pražanům.

Milí cestující, podpořte tuto výzvu a vyslechněte  všechny rodiny, které to potřebují. Buďte k těmto ženám a rodinám féroví. Budou vám za to vděční!

Více informací na: http://www.skocarkemprahou.cz/

Mirakulum

Poznejte pohádkovou zemi, která skrývá kouzelný hrad s katakombami, vodní svět, lesní hřiště, kontaktní zoo, trampolíny a houpačky, tobogány, lanová centra i úzkokolejnou železnici, která propojuje park se sousedním Tankodromem a mnoho dalších nápaditých herních prvků. To je Mirakulum ve středočeských Milovicích – zábavně-naučný park pro děti i dospělé.

Více informací na: http://www.mirakulum.cz/

Jak se dopravit do parku Mirakulum

Do Mirakula se dopravíte z Masarykova nádraží linkou S20 do stanice Milovice, kde navazuje autobus linky č. 432 ze zst. Milovice, žel. st. (cca 2min. pěšky od vlakového nádraží) přímo do zst. Milovice, Park Mirakulum.

Jedeme do Zoo

Snad pro každé dítě je tím nejlepším výletem návštěva Zoologické zahrady v Praze, kde můžete vidět až 681 druhů zvířat. Můžete navštívit spoustu zajímavých pavilonů jako je například – Indonéská džungle, Opičí ostrov, Vodní svět, Afrika zblízka, pavilon slonů a další stálé expozice.

Rodiče s dětmi mohou zavítat do Dětské zoo, která ukrývá středoevropský život v krajině, jejíž dominantou je venkovský statek s domácími zvířaty. K některým z těchto zvířat mohou děti vstoupit přímo do ohrady a pohladit si je. Zoo celoročně připravuje zážitkové programy pro ty nejmenší, všem návštěvníkům komentovaná krmení zvířat, prohlídku zahrady s průvodcem, speciální programy Chovatelem v zoo a vzdělávací programy pro školy. Rodičům s malými dětmi nabízí pražská zoo možnost vypůjčit si pohodlné kočárky, nebo velké trakaře, do kterých se dětí vejde hned několik.

Více informací na: https://www.zoopraha.cz/

Jak se dopravit do ZOO

Zpestřete svůj výlet do zoo pražským přívozem, který spojuje Podbabu s Podhoří. Odtud lze dojít cca 1,5 km pěšky k hlavnímu vchodu zoo nebo autobusy č. 112 (z Nádraží Holešovice do zst. Zoologická zahrada) a 236 (z Podhoří do zst. Zoologická zahrada).

Také můžete využít tramvajovou linku č. 17 ze Sídliště Modřany do zst. Trojská, pak autobusem č. 112, nebo z Vozovny Kobylisy na zst. Trojská, pak autobusem č. 112.

Mořský svět v Holešovicích

Zoo Mořský svět je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných drobných živočichů na pražském Výstavišti v Holešovicích. Zoo je domovem žraloků, murén, rejnoků či vodních želv a dalších vodních zvířat. Zejména malé návštěvníky zaujme doplňující podlahová projekce, která reaguje na pohyb a nabízí úžasnou škálu efektů.

Více informací na: http://www.morsky-svet.cz/

Jak se dopravit do Mořského světa

Do Zoo se dostanete tramvajovými linkami č. 6, 12, 17 do zst. Výstaviště Holešovice.