#RebrandPID: Nová vizuální identita PID


Systém PID bude mít nové moderní logo a celou vizuální identitu.

Organizace ROPID, ve spolupráci s partnerskou organizací na straně Středočeského kraje, proto realizuje projekt #RebrandPID. Na základě designérské soutěže bude vybráno nové logo systému PID a vytvořena nová vizuální identita systému PID i jeho organizátorů, která zároveň podtrhne integraci veřejné dopravy v Praze i Středočeském kraji do jednoho moderního a atraktivního systému, které zajišťuje dopravní obslužnost téměř čtvrtiny obyvatel Česka.

 

 

Vizuální identita PID Designová soutěž projekt #RebrandPID

Od roku 2008 je postupně budována jednotná vizuální identita systému založená na současném logu Pražské integrované dopravy. Tato jednotná vizuální identita je založena na používání značky (brandu) systému, jednotné grafice propagačních a informačních materiálů (včetně symbolů pro jednotlivé druhy dopravy) a jednotném vzhledu vozidel PID (momentálně autobusy a vlaky). V poslední době již vizuální identita z roku 2008 zastarává, identita systému není propojena s vizuální identitou organizátorů a s ohledem na rozšiřování integrovaného systému veřejné dopravy dále do Středočeského kraje je třeba zdůraznit komunikaci samotné značky „PID“ ve smyslu společného integrovaného systému veřejné dopravy hl. m. Prahy a Středočeského kraje.

Chci, aby pražská hromadná doprava byla komfortní, moderní, měla silný brand a byla nejen co do kvality služeb, ale také vizuálně na úrovni 21. století. Proto vypisujeme designérskou soutěž, která zajistí nový vizuální manuál identity systému PID, nová loga Regionálního organizátora pražské integrované dopravy i Integrované dopravy Středočeského kraje, které budou společně vysílat jasný signál postupné integrace,“ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu.

Nová vizuální identita by zavedené a úspěšné značce PID měla dodat moderní tvář a možnost efektivnější propagace veřejné dopravy s novou vizuální podobou dopravních prostředků a vytvořit tak brand, který bude neodmyslitelně spjat s kvalitní veřejnou dopravou na území Prahy i Středočeského kraje.