Jiřího z Poděbrad: dočasné uzavření stanice metra

Naposledy aktualizováno: 24. 05. 2023 06:45 | Tisk

od 14.1.2023 do odvolání (předpoklad říjen 2023)

Vážení cestující,

Z důvodu rekonstrukce dochází od soboty 14. ledna 2023 do odvolání (předpoklad konec října 2023) k dočasnému uzavření stanice metra Jiřího z Poděbrad na trase A (vlaky stanicí projíždějí).

Náhradní doprava

Jako náhradní dopravu lze v oblasti Jiřího z Poděbrad využít pravidelné linky povrchové dopravy. Tramvajové linky zajišťují spojení ke stanicím linky metra A Flora a Muzeum.

V zájmu zvýšení přepravní kapacity tramvajových linek v oblasti zastávky Jiřího z Poděbrad dochází od pondělí 30. ledna 2023 ve vybraných období dne k zavedení vložených spojů na lince číslo 11.
Spoje jsou provozovány v trase Olšanské hřbitovy – Flora – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I.P.Pavlova – Zvonařka.

Změny zastávek autobusů

Pro linku číslo 101 se od úterý 10. ledna 2023 do odvolání (předpoklad do ukončení uzavírky stanice metra) přemísťuje zastávka Jiřího z Poděbrad (směr Viktoria Žižkov) přibližně o 50 metrů vpřed ke křižovatce západní a severní strany náměstí Jiřího z Poděbrad.

K akci připravujeme následující informační opatření:

Letáky do dotčených zastávek povrchové dopravy a informačních vitrín ve stanicích metra, hlášení ve vozech a stanicích metra, hlášení ve vozech povrchové dopravy, velkoformátové informační tabule na vybraných místech dotčených výlukou, úprava informačního systému ve stanicích metra, upozornění na výluku v deníku Metro. Podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích PID, v informačních střediscích PID nebo na telefonické infolince PID.