Výlety a kulturní akce

Praha Okolí Prahy Jak na kulturní akci

Zoologická zahrada se nachází v MČ Troja. V její blízkosti je možné navštívit i Botanickou zahradu a Trojský zámek. Na návštěvu doporučujeme vyhradit si alespoň 3 hodiny. Nápovědu s cestováním do Troji vám přinášíme v samostatném článku.

zastávka Zoologická zahrada Autobus 112 z Nádraží Holešovice (metro C)
Autobus 236 z Podhoří (přívoz P2) a Bohnic
více informací Oficiální stránky ZOO Praha
Oficiální stránky Botanické zahrady Praha
Trojský zámeček

Nejznámější pražský most se nachází v centru města a spojuje oba břehy řeky Vltavy. Při procházce můžete obdivovat nejen nádherný výhled na Prahu a Pražský hrad, spatříte také pozoruhodná sousoší, která celý historický most lemují. Za návštěvu stojí také Mostecké věže, kde můžete vystoupat po schodech do nejvyššího poschodí.

zastávka Staroměstská Metro A Tramvaj 2, 17, 18
194, 207
zastávka Malostranská A Tramvaj 2, 12, 15, 18, 20, 22, 23
zastávka Malostranské náměstí Tramvaj 12, 15, 20, 22, 23
192
více informací Karlův most
Muzeum Karlova mostu

Jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů na světě skrývá mnoho zajímavých budov, sálů, zahrad a míst, které není možné při návštěvě Prahy vypustit.

zastávka Malostranská A Tramvaj 2, 12, 15, 18, 20, 22, 23
zastávka Pražský hrad Tramvaj 22, 23
zastávka Pohořelec Tramvaj 22, 23
více informací Pražský hrad
Oficiální stránky Pražského hradu
Kultura na hradě

Jednou z dopravních technických dominant Petřína je lanová dráha z Újezda na vrchol. Na Petříně na vás čekají ale i další zajímavosti a atrakce. Neočekávaný zážitek a pohled na Prahu se vám naskytne po vystoupání na Petřínskou rozhlednu. Nedaleko je možné vstoupit do zrcadlového labyrintu. Na petřínském svahu se rozprostírá rozsáhlý park a nespočet zahrad, kde můžete objevit různá romantická zákoutí či známou Hladovou zeď postavenou králem Karlem IV. Pro milovníky oblohy a hvězdných soustav má otevřené brány Štefánkova hvězdárna.

zastávka Újezd Tramvaj 9, 12, 15, 20, 22, 23
a dále lanová dráha směr Petřín
více informací Petřínská rozhledna
Zrcadlové bludiště Petřín
Štefánikova hvězdárna

Nechte se vnést do bájných příběhů Starých pověstí Českých. Z Vyšehradu můžete obdivovat výhled na celou Prahu a také navštívit katakomby nebo známý Slavín, kde jsou pochovány známé české osobnosti.

zastávka Vyšehrad C
zastávka Výtoň Tramvaj 2, 3, 7, 17, 21 Přívoz P5
více informací Památka Vyšehrad

Už jste někdy viděli Českou republiku z jednoho místa? V Království železnic máte tuto možnost. Rozloha dopravního modelu je tak velká, že můžete vidět, jak projíždí vlaky od Plzně až po Ostravu. Samozřejmě nechybí ani Pražská scenérie, včetně stanice metra. Vyhraďte si zhruba 3 hodiny.

stanice Anděl B Tramvaj 4, 5, 7, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 21  123, 167, 191
více informací Království železnic

Pokud obdivujete krásy podmožského života, neváhejte se vydat do Holešovic. Na jednom místě se můžete vnořit mezi hejna ryb, žraloků, rejnoků, sasanek a poznat tak zajímosti ze světa oceánů, přestože zůstanete suchou nohou na zemi. V několika obřích akváriích zpozorujete druhy ryb, o kterých jste třeba doposud neměli ani mínění. V určité hodiny můžete být svědky krmení žraloků nebo zajímavých přednášek (např. o údržbě a čištění akvárií). Na návštěvu doporučujeme alespoň 2 hodiny.

stanice Výstaviště Holešovice
Tramvaj 6, 12, 17
více informací Mořský svět

Jak jezdili naše babičky? Kolik se dříve platilo za jízdenku? Jak vypadala městská doprava v 1. polovině 20. století? To vše a mnohem více se dozvíte, pokud se přijedete podívat do muzea MHD, které otevírá Dopravní podnik hl. m. Prahy o víkendech od března do října. Na návštěvu stačí zhruba 2 hodiny.

zastávka Vozovna Střešovice Tramvaj 1, 2, 25 108, 143, 149, 180. 216
více informací Muzeum MHD (DP Praha)

Pro milovníky nostalgie je vždy od března do října o víkendech provozována historická tramvajová linka. Kouzlo tehdejšího tramvajového provozu nebo prohlídku Prahy z jiného pohledu vám tento zážitek jistojistě nabídne.

zastávka Vozovna Střešovice Tramvaj 1, 2, 25 108, 143, 149, 180, 216
více informací Historická tramvajová linka (DP Praha)

Jste milovníkem činohry, opery či baletu? Scéna národního divadla vám nabídne tu nejlepší hereckou paletu na jevišti přímo v budově Národního divadla nebo v budovách Stavovského divadla a Státní opery. Zlatou kapličku ale můžete navštívit také čistě za účelem prohlídky sklepení, základního kamene, výstavy o budování a prostor tohoto národního skvostu.

zastávka Národní divadlo Tramvaj 2, 9, 17, 18, 22, 23
více informací Národní divadlo
Oficiální stránky Národního divadla
Prohlídky v Národním divadle

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov láká především na nově zrekonstruované prostory a atraktivní výstavy z nejvzácnějších exponátů ze sbírek muzea. Při výstupu do její kopule se nabízí návštěvníkovi jedinečný výhled na město.

zastávka Muzeum A Tramvaj 11, 13
C
více informací Oficiální stránky Národního muzea

Žižkovský vysílač je dominantou Prahy, kterou bezesporu nepřehlédnete. Nachází se na Praze 3 – Žižkov a s výškou 216 metrů je nejvyšší stavbou v metropoli. Vyhlídkový prostor se nachází ve výšce 97 metrů nad zemí, kde si výhled na Prahu můžete zpestřit romantickou večeří ve zdejší restauraci.

zastávka Jiřího z Poděbrad A Tramvaj 11, 13
zastávka Olšanské náměstí Tramvaj 5, 9, 15, 26 136, 175
více informací Televizní věž Žižkov

Pokud chcete zvolit netradiční prostředek na cestách po Praze, zajisté je touto volbou parník. Zhruba hodinová plavba z centra Prahy k zoologické zahradě vám nabídne zajímavý zážitek a nevšední pohled na pražské památky.​

zastávka Palackého náměstí
Tramvaj 2, 3, 4, 7, 10, 16, 17, 21
B 148, 176
zastávka Právnická fakulta Tramvaj 17 207
více informací Paroplavba

Pokud rádi sportujete nebo relaxujete, jsou vaším cílem Letenské sady se zdejším parkem pro volnočasové aktivity. V jižní části parku se nachází známý metronom, od kterého můžete nahlédnout na centrum města.

zastávka Sparta Tramvaj 1, 8, 12, 25, 26
zastávka Čechův most Tramvaj 15, 17
více informací Letenské sady

Do světa historie vás zavede každé muzeum. Největší sbírku technický skvostů a historických unikátů má Národní technické muzeum na Praze 7. Po dlouholeté rekonstrukci je opět otevřeno návštěvníkům. Vzhledem k několika patrové budově doporučujeme minimálně 3 hodiny.​

zastávka Letenské náměstí
Tramvaj 1, 8, 12, 25, 26
více informací Národní technické muzeum
Oficiální stránky Národního technického muzea

Pokud chcete strávit nějaký čas v přírodě nebo máte rádi turistiku, určitě se vypravte na západ Prahy 6 do oblasti Divoké Šárky. Rozsáhlá síť turistických značek vás dovede k zajímavým cílům. Na nějakém z vrcholků v parku můžete relaxovat, v letních obdobích je v samotném centru parku otevřeno koupaliště.

zastávka Divoká Šárka Tramvaj 20, 26 108, 119, 191, 225

Vyjdete se napříč přírodou podél Dalejského potoka, kde můžete narazit na plno přírodních zajímavostí. Procházkou kolem jezírek, lomů a skalních výběžků se můžete příjemně odreagovat od městského koloběhu.​

zastávka Nádraží Hlubočepy 120, 258 Vlak PID S6
více informací Prokopské údolí