Výlety a kulturní akce

PID výlety Praha Okolí Prahy Jak na kulturní akci

Objevujte s námi krásu Českého krasu v okolí Koněprus! Pokud se chystáte za divokou přírodou plnou romantických výhledů, měli byste si s námi vyrazit na výlet do Koněprus a okolí. Do krajiny zvrásněné krasovými kaňony a roklemi plné jeskyň se člověk zamiluje na první pohled. Vydejte se třeba do malebného a romantického „Údolí Děsu“ pozorovat Kodské kaskády pokryté pěnovcem, navštivte Axamitovu bránu, z uctivé vzdálenosti pozorujte skutečné Čertovy schody a užijte si nádherné výhledy. Na faunu i flóru bohatý Český kras nabízí spoustu naučných stezek. Pro dopravu z Prahy můžete využít kromě vlakových linek S7, R16 a R26 také Rakovnický rychlík, kterým se přiblížíte do Berouna, odkud můžete pokračovat autobusovou linkou 633 nebo 638.

zastávka Koněprusy, jeskyně Autobus 633 Beroun – Tetín – Liteň
Autobus 638 Všeradice – Beroun – Skryje – Vranov

 

Projděte si s námi například naučnou stezku Svatojánské proudy, historicky první vyznačenou turistickou trasu Klubu českých turistů, která se klikatí v meandrech Vltavy pod strmými skalisky, kde zcela jistě potkáte ještěrku. Na pravém břehu Sázavy můžete objevit skalní útvar stvořený neoproterozoickými horninami Barrandienu, známý jako Pikovická jehla. Dojít můžete až na Slapskou přehradu. Svou trasu můžete začít například ve Štěchovicích, kam z Prahy vyráží každou chvíli autobusové linky 338, 361, 360 a 390. Romantičtější povahy mohou zvolit cestu Posázavským motoráčkem a vystoupit v zastávce Luka pod Medníkem, odkud je to na Pikovickou jehlu kousek.

autobusová zastávka Štěchovice Autobus 338 Praha,Smíchovské nádraží – Hradištko,Pikovice,Most
Autobus 360 Praha,Smíchovské nádraží – Sedlčany, aut.st.
Autobus 361 Praha,Smíchovské nádraží – Dobříš,nám.
Autobus 390 Praha,Smíchovské nádraží – Rabyně,Měřín
autobusová zastávka Štěchovice,Třebenice
Autobus 390 Praha,Smíchovské nádraží – Rabyně,Měřín
vlaková zastávka Petrov u Prahy Vlak PID S8 Praha hl.n. – Čerčany
Vlak PID Posázavský motoráček Praha hl.n. – Čerčany

Pokud dumáte, kam na výlet za koupáním, zkuste Novou Živohošť! Nová Živohošť jakožto část obce Křečovice se nachází poblíž středočeského Neveklova na pravém břehu Vltavy. Místo je především proslulé jako rekreační středisko a prázdninové letovisko s několika restauračními zařízeními, veřejným tábořištěm či chatami. Odpočinek zde můžete strávit na písečných plážích nebo si v jednom z místních střediscích zahrát tenis nebo minigolf. Po vodní nádrži Slapy je provozována i pravidelná prázdninová linka osobní lodní dopravy. Zapůjčit si také můžete některou z lodiček v místní půjčovně a strávit letní chvilku přímo na hladině vody. Na Novou Živohošť se můžete vypravit autobusovou linkou PID 756 která vás sem doveze právě z Neveklova. Milovníci filmu Vesničko má středisková by si určitě neměli nechat ujít návštěvu v Křečovicích, kde se snímek z roku 1985 natáčel.

zastávka Křečovice Autobus 486 Sedlčany – Křepenice – Křečovice
Autobus 754 Benešov – Sedlčany – Příbram
Autobus 756 Neveklov – Křečovice
zastávka Křečovice,Nová Živohošť Autobus 756 Neveklov – Křečovice