Den dopravy v PIDžamu se uskuteční 8. června v Kutné Hoře

V sobotu 8. června se uskuteční Den dopravy v PIDžamu v Kutné Hoře. V průběhu odpoledne pro vás bude připraven bohatý doprovodný program a samozřejmě se můžete těšit na nová vozidla v barvách PID. Aby to nebylo ale líto těm, kteří si potrpí spíše na historii, bude jezdit i jedna speciální historická linka.

Akce se bude konat na kutnohorském dopravním hřišti u DDM na adrese Kremnická 32/8 od 13 do 17 hodin.

Jízdy zvláštními autobusy:

 • linka PID1 bude zajištěna moderním vozidlem MAN Lion´s City 18C
  – linka pojede v trase Žižkov, Kremnická – Hlouška, Tylovo divadlo – Hlouška, Masarykova – Hlavní nádraží – Hlouška, Masarykova – Poličany – Žižkov, Kremnická

 

 • linka PID2 bude zajištěna historických vozidlem Škoda 706 RTO
  – linka pojede v trase Žižkov, Kremnická – Palackého náměstí – Karlov, Čáslavská – Poličany – Chrám sv. Barbory – Žižkov, Kremnická

Doprovodný program:

 • statická výstava autobusů v novém nátěru PID
 • venkovní divadelní představení u Tylova divadla a v zahrádách DDM
 • dopravní hřiště
 • vyhlášení výzvy 10.000 kroků
 • informační stánky
 • občerstvení

Děti do 10 let, které přijdou do DDM v pruhovaném oblečení (pyžamu) dostanou malou odměnu!

 

Divadelní představení v zahradách DDM:
Divadlo Úsměv (Divadelní agentura Ludmily Frištenské) co nejsrdečněji zve všechny malé i velké na dopravní pohádku “Piráti ve městě”. Kašpárek dostane dopis od dětí, které ho zvou do města, že ho naučí dopravní pravidla. Kašpárek ale pošle do města místo sebe piráty, co nemají co na práci. Piráti se objeví ve městě a jsou zcela zmateni. Nic není takové, jako když jsou doma na moři. Pomůže jim Pejsek a Kočička – provedou je celým městem, ukážou jim dopravní značky, křižovatku i semafor. A dostanou i reflexní vestu. Když se vrátí do pohádky, vypráví to Kašpárkovi a mají radost, že se naučili něco nového.
Čas představení: 14:30

Divadelní představení před Tylovým divadlem:
Stanoviště Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře – prostranství před divadlem (v případě nepříznivého počasí budova divadla). Hudební projekt ANASTASIS – Venkovní vystoupení Vám nabídne výběr silných momentů živého divadelního projektu Anastasis. Nahlédnete do příběhu o propojení dvou světů a uslyšíte autorské písně se silnými texty.
Časy představení: 13:45, 14:45 a 15:45
Délka vystoupení: 20 minut

Vyhlášení výzvy 10 000 kroků, aneb když má Kutná Hora dobře nakročeno:
Výsledky dubnové výzvy 10 000 kroků přinesly skvělé zprávy a úspěch, za kterých patří chodcům zapojeným za Kutnou Horu velké poděkování. 161 aktivních účastníků vychodilo Kutné Hoře celorepublikově 6. místo a přineslo dokonce umístění na pozicích vítězů – nádherné stříbrné umístění v kategorii Města, ve kterých to šlape.

 

Vyhlášení nejlepších chodců proběhne od 13:30 hodin v areálu DDM Kutná Hora

 

*Změna nasazení vozidel a programu akce je vyhrazena!