Lanová dráha

Lanová dráha na Petřín je oblíbenou turistickou atrakcí. Je začleněna do systému PID, a proto jsou uznávány veškeré platné jízdenky PID. Ke stanici lanové dráhy je možné se dopravit tramvajemi linek 9, 12, 15, 20, 22 a 23 do stanice Újezd. Lanová dráha je v provozu celoročně v intervalu 10 minut v sezóně (15 minut mimo sezónu). Lanová dráha není bezbariérově přístupná. Pravidelně na jaře a na podzim probíhá cca třítýdenní technologická odstávka.

LD Újezd – Petřín

schéma trasy lanové dráhy

Informativní jízdní řád Vám pomůže naplánovat cestování lanovou dráhou, kterou provozuje Dopravní podnik hl. m. Prahy a.s..

Co vás čeká na vrcholu

Petřín - vrchol

Na Petříně na vás čekají i další zajímavosti a atrakce. Neočekávaný zážitek a výhled na Prahu se vám naskytne po vystoupání na Petřínskou rozhlednu. Nedaleko je možné vstoupit do zrcadlového bludiště. Na petřínském svahu se rozprostírá rozsáhlý park a nespočet zahrad, kde můžete objevit různá romantická zákoutí či známou Hladovou zeď postavenou císařem Karlem IV. Pro milovníky oblohy a hvězdných soustav má otevřené brány Štefánikova hvězdárna.