Lanová dráha

Lanová dráha na Petřín je oblíbenou turistickou atrakcí. Je začleněna do systému PID, ale nejsou uznávány všechny jízdní doklady PID. Ke stanici lanové dráhy je možné se dopravit tramvajemi linek 9, 12, 15, 20, 22 a 23 do stanice Újezd. Lanová dráha je v provozu celoročně v intervalu 10 minut v sezóně (15 minut mimo sezónu). Lanová dráha není bezbariérově přístupná. Pravidelně na jaře a na podzim probíhá cca třítýdenní technologická odstávka.

LD Újezd – Petřín

schéma trasy lanové dráhy

Informativní jízdní řád Vám pomůže naplánovat cestování lanovou dráhou, kterou provozuje Dopravní podnik hl. m. Prahy a.s..

Jízdné

Jízdní doklad nepřestupní (pro jednu jízdu) stojí 60 Kč. Zvýhodněné jízdné není definováno.

Na lanové dráze na Petřín jsou dále uznávány tyto jízdní doklady:

  • krátkodobé časové jízdní doklady platné pro pásmo P (24 a 72hodinové jízdenky pro MHD Praha)
  • předplatní časové jízdní doklady platné pro pásmo P (kupony pro MHD Praha)
  • zvláštní ceny jízdného platné pro pásmo P (přeprava za 0 Kč pro vyjmenované kategroie cestujících pro MHD Praha)
  • podmínky bezplatné přepravy osob a věcí platné v pásmu P. (bezplatná přeprava pro vyjmenované kategroie cestujících a věcí pro MHD Praha)

Co vás čeká na vrcholu

Petřín - vrchol

Na Petříně na vás čekají i další zajímavosti a atrakce. Neočekávaný zážitek a výhled na Prahu se vám naskytne po vystoupání na Petřínskou rozhlednu. Nedaleko je možné vstoupit do zrcadlového bludiště. Na petřínském svahu se rozprostírá rozsáhlý park a nespočet zahrad, kde můžete objevit různá romantická zákoutí či známou Hladovou zeď postavenou císařem Karlem IV. Pro milovníky oblohy a hvězdných soustav má otevřené brány Štefánikova hvězdárna.