Cyklohráček

Výletní vlak Cyklohráček pro malé i velké dobrodruhy vyjede v sobotu 30. 5. 2020 již do své 7. sezóny! Až do začátku listopadu vás pak opět o sobotách, nedělích a státních svátcích sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Proveze vás po nejhezčí pražské železniční trati – tzv. Pražském Semmeringu. Přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulné zoo v obci Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny ještě několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku je určena pro všechny nadšené výletníky, kteří věří, že i cesta může být cíl a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy. Svezte se jedinečným vlakem, který nenajdete v žádném jiném depu široko daleko! Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty, cyklisté obdrží reflexní pásku a cyklomapu. Poradí vám s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. hra Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo poradí, kam v okolí trati Cyklohráčku vyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!

Cyklohráček je i na sociálních sítích. Podívejte se na jeho oficiální profil na Facebooku nebo Instagramu. Najdete zde nejen zajímavé fotografie a videa ze všech jeho jízd, ale také užitečné a především aktuální informace o provozu vč. mimořádností, tipy na výlety, pozvánky na zajímavé akce a spoustu dalšího!

Máte dotazy či podněty k našem výletnímu vláčku? Napište mu na jeho e-mailovou adresu cyklohracek@ropid.cz. Naši hrajvedoucí vám rádi odpoví na cokoliv, co se Cyklohráčku týká.

Reportáž Tv Praha o Cyklohráčku si můžete prohlédnout zde.

Jízdní řád 2020 

O Cyklohráčku

Nově zrekonstruovaný vůz plný hraček

Tento vůz je určen spíše menším dětem, cestující tu najdou dětský koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou. Vůz je nízkopodlažní, aby se do něj dobře dostaly i kočárky.

Vůz plný balónků         

Jedním z nejoblíbenějších vozů je u dětí vůz plný balónků. Uvnitř vagonu na vás čeká velké balónkoviště se skluzavkou, velká stavebnice a speciální dřevěné hry na stěnách. V tomto vozu, stejně jako v ostatních, také najdete deskové hry, ke kterým si můžete půjčit figurky od hrajvedoucích.

Vůz plný her

V minulém roce byl do Cyklohráčku zařazen zcela nový vůz plný her, který nahradil původní motorový vagónek přezdívaný Esmeralda. Nový vůz nabízí především dětem množství aktivit, které jim zpříjemní cestu na výlet i zpátky domů. Uvnitř vozu na vás čeká další balónkoviště, podobné tomu, na jaké jsou cestující již dlouhá léta zvyklí z růžového vozu plného balónků. Nechybí tu ani tabule na kreslení s barevnými a bílými křídami, dva kreslicí stolky či knihovnička nejen pro malé cestovatele, ve které si můžete na cestu naším vláčkem zapůjčit knížku.

Vůz plný kol (nově s občerstvením)

Jestliže jste zodpovědní sportovci a namísto her vás spíše zajímá, jestli jsou vaše kola připravena na výlet, tak myslíme i na cyklisty! Na palubě Cyklohráčku je k dispozici kompresor na huštění pneumatik, sada lepení, základní nářadí pro opravu kola nebo reflexní pásek. Ve voze bude nově zajištěna služba ČD Minibar, při které České dráhy, a.s. ve spolupráci se svým smluvním partnerem nabízejí základní sortiment občerstvovacích služeb, jež cestující znají z vlaků dálkové dopravy a těší se stále větší oblibě.

Jízdné

V našem výletním vláčku neplatí žádné speciální jízdné. Cyklohráček pro malé i velké dobrodruhy jezdí stále za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kuponů, tak v podobě jízdenek PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdenky ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Rezervace

Při skupině 10 a více osob doporučujeme rezervaci míst k sezení na prahanostalgie@cd.cz. V ostatních případech je výběr volných míst k sezení do vyčerpání kapacity jednotlivých vozů.

Slevové kupony nejen na zábavu ve Slaném

Na poslední straně letáčku Cyklohráčku, který obdržíte například na palubě našeho vlaku, naleznete spoustu slevových kuponů nejen do turisticky zajímavých míst v okolí trati Cyklohráčku. Pokud je chcete využít, chyťte ve vlaku našeho hrajvedoucího a nechejte si dát na kupon speciální razítko z našeho vláčku. Bez tohoto razítka jsou kupony neplatné. Orazítkovaný kupon pak už stačí předložit na příslušném místě a sleva je vaše!

Za slevové kupony můžete na zlevněné vstupné či jiné zvýhodnění navštívit:

Základní řazení vlaku

 

 

 

S novou aplikací za dobrodužstvím!

Nevíte, kam vyrazit na výlet? S novou aplikací Český drah Vlakem na výlet nebudete vědět, kam dřív! Inspirujte se stovkami tipů, jak si užít léto naplno! Vydejte se vlakem za zážitky, na které se jen tak nezapomíná. Stačí si stáhnout zdarma do mobilu novou aplikaci Vlakem na výlet a vybrat si podle své chuti. Aplikace vám vždy ukáže správnou cestu a přidá i porci zábavy a zajímavostí navíc. Tip na výlet s Cyklohráčkem naleznete zde.

 

Cyklohráček naleznete také na
Kudyznudy.cz - tipy na výlet