Cyklohráček

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole nebo vlakem. Vláček, jež je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií, vás letos doprovází již osmým rokem při vašich cestách za výlety. Sveze vás opět z pražského hlavního nádraží malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř až do královského města Slaný. Cyklohráček během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.

Aktuální DL leták Cyklohráčku pro sezónu 2021 je ke stažení zde.

Trasa vlaku

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku vás při vašich cestách za výlety doprovází letos již osmým rokem. Od 17. 4. do 31. 10. 2021 vás vlak každou sobotu, neděli a svátky opět dvakrát denně sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Projedete se po nejhezčí pražské železniční trati, tzv. Pražském Semmeringu, přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulné zoo v obci Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty, cyklisté obdrží reflexní pásku a cyklomapu. Poradí vám s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. hra Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo poradí, kam v okolí trati Cyklohráčku vyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!

Jízdné a rezervace

V našem výletním vláčku neplatí žádné speciální jízdné. Cyklohráček pro malé i velké dobrodruhy jezdí stále za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kupónů, tak v podobě jízdenek PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdenky ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Při skupině 10 a více osob doporučujeme provést si rezervaci míst k sezení, a to na e-mailu prahanostalgie@cd.cz nebo na cyklohracek@ropid.cz. V ostatních případech je výběr volných míst k sezení do vyčerpání volné kapacity jednotlivých vozů.

VÝLUKA ! Sezóna 2021 Řazení vlaku Partneři a slevy Sociální sítě

1. etapa (15.5. – 6.6.2021)

S Cyklohráčkem odklonem přes Kralupy nad Vltavou

Výletní vlak Cyklohráček čeká na trase z Prahy do Slaného téměř dvouměsíční výluka, při které bude ve dvou různých etapách jezdit buď z části nebo úplně po odklonové trase! V úseku mezi Noutonicemi a Podlešínem bude totiž probíhat oprava traťové koleje a opravné práce na mostech či propustcích. Zároveň dojde i k opravě traťové koleje a vlečky mezi Středokluky a Tuchoměřicemi a k dalším nutným údržbám. To vše bude probíhat od 15. května do 27. června (tj. 7 víkendů). Pro cestující jsme společně s ČD připravili náhradní trasu. Tam, kudy Cyklohráček nepojede, bude zavedena náhradní autobusová doprava.

• Ranní vlak Os 10580 odjíždí beze změny ze stanice Praha hl. n. v 9:01. Je však veden odklonem přes pražské Holešovice a Podbabu, dále podél Vltavy do Kralup nad Vltavou (příj. 9:42 / odj. 9:43) a přes Zvoleněves a Podlešín do Slaného (příj. 10:17).

• Dopolední vlak Os 10581 je veden beze změny ze stanice Slaný v 11:02. Z Podlešína jede přes Zvoleněves do Kralup nad Vltavou (příj. 11:35 / odj. 11:36), odkud pokračuje podél Vltavou do Prahy, kde zastaví v Podbabě, v Holešovicích a na konečné stanici Praha hl. n. (příj. 12:12).

• Odpolední vlak Os 10582 odjíždí beze změny ze stanice Praha hl. n. ve 13:01. Také je veden odklonem přes pražské Holešovice a Podbabu, dále podél Vltavy do Kralup nad Vltavou (příj. 13:41 / odj. 13:42) a přes Zvoleněves do Slaného (příj. 14:17). V sobotu 22. 5. a 5. 6. pokračuje až do stanice Zlonice (příj. 14:30).

• Odpolední vlak Os 10583 jede ze stanice Slaný v 17:00, resp. v sobotu 22. 5. a 5. 6. začíná již ve stanici Zlonice (odj. 16:44). Z Podlešína jede odklonem přes Zvoleněves do Kralup nad Vltavou (příj. 17:35 / odj. 17:36) a dále podél Vltavy do Prahy, kde opět zastaví v Podbabě, v Holešovicích a na konečné stanici Praha hl. n. (příj. 18:22).

Výlukový jízdní řád je k dispozici ke stažení zde nebo na konci této stránky.


Náhradní autobusová doprava doveze cestující nejen na Okoř

Pro cestující směřující do oblíbených turistických destinací, jako je zřícenina hradu Okoř, Zoopark Zájezd, údolí Zákolanského potoka, Hradiště Budeč atp. bude po celou dobu výluky zajištěna náhradní autobusová doprava. Náhradní autobusy pojedou pouze v trase Hostivice – Slaný ! V železniční stanici Hostivice autobusy náhradní dopravy navazují na příjezdy/odjezdy pravidelných osobních vlaků Českých drah linky S5 (Praha Masarykovo nádraží – Hostivice – Kladno).

Pro cestující jedoucí z Prahy směrem na Okoř, Zoopark Zájezd apod. -> z Prahy je nutné jet pravidelnými osobními vlaky linky S5 ze stanice Praha Masarykovo nádraží (odjezdy v 09:32 a 12:32 hod.) do stanice Hostivice a zde přestoupit na autobusy náhradní dopravy! Cyklohráček k autobusům náhradní dopravy nejede!

Jízdní řád náhradní autobusové dopravy je k dispozici ke stažení zde nebo na konci této stránky.