Cyklohráček

Výletní vláček pro malé i velké výletníky vyjel do své 6. sezóny! Od 23. 3. do 28. 10. 2019 vás opět o sobotách, nedělích a státních svátcích sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný! Proveze vás Pražským Semmeringem, který je považován za nejhezčí pražskou železniční trať. Přes novou železniční zastávku v blízkosti stanice metra B Jinonice a přes Zličín se s ním dostanete až do středočeské Hostivice, odkud pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde mu do Slaného stačí už jen několik málo kilometrů cesty. Během sezóny pak navíc ještě 16x zavítá až do stanice Zlonice.

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku je určena pro všechny nadšené výletníky, kteří věří, že i cesta může být cíl a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy. Svezte se jedinečným vlakem, který nenajdete v žádném jiném depu široko daleko! Pro všechny děti mají tzv. hrajvedoucí připraveny drobnosti na památku. Cestu si můžete užít i díky slevovým kupónům, za které lze navštívit zajímavá místa v okolí trati.

Cyklohráček je i na sociálních sítích. Podívejte se na jeho oficiální profil na Facebooku nebo Instagramu. Najdete zde nejen zajímavé fotografie a videa ze všech jeho jízd, ale také užitečné a především aktuální informace o provozu vč. mimořádností, tipy na výlety, pozvánky na zajímavé akce a spoustu dalšího!

Máte dotazy či podněty k našem výletnímu vláčku? Napište mu na jeho e-mailovou adresu cyklohracek@ropid.cz. Naši hrajvedoucí vám rádi odpoví na cokoliv, co se Cyklohráčku týká.

Reportáž Tv Praha o Cyklohráčku si můžete prohlédnout zde.

🚧 POZOR – VÝLUKA ⚠

Výletní vlak Cyklohráček čekají o posledních dvou víkendech jeho letošní sezóny dvě výluky v souvislosti s opravami železničních tratí. Pro cestující jsme proto připravili náhradní trasu a Cyklohráček tak doveze po více než roce výletníky tam, kam běžně nejezdí.

Plakát k výluce je ke stažení zde.

Výlukový jízdní řád je ke stažení zde.

Víkend 19. a 20. října 2019

Ranní vlak Os 9780

-> odjíždí ze stanice Praha hl. n. beze změny v 09:02 hod. Ze stanice Hostivice je odkloněn po trati 120 přes Kladno do Lužné u Rakovníka.

Polední vlak Os 9781

-> je veden z Lužné u Rakovníka v 11:12 hod. opět po trati 120 přes stanici Kladno do Hostivice, odkud ve 12:15 hod. pokračuje již po své pravidelné trase do stanice Praha hl. n.

Odpolední vlak Os 9782

-> odjíždí beze změny ze stanice Praha hl. n. ve 13:02 hod. Je veden po odklonové trase přes Kralupy nad Vltavou do Slaného.

Večerní vlak Os 9783

-> odjíždí ze stanice Slaný v 16:55 hod. I cestou zpět do Prahy je veden po odklonové trase přes Kralupy nad Vltavou až do stanice Praha hl. n.

Prodloužený víkend 26., 27. a 28. října 2019

Ranní vlak Os 9780

-> odjíždí beze změny ze stanice Praha hl. n. v 09:02 hod. Do Hostivice je veden po odklonové trase Prokopským údolím, ve kterém i mimořádně zastaví v žel. zastávce „Praha-Holyně“. Z Hostivice pak pokračuje po trati 120 přes Kladno do Lužné u Rakovníka.

Polední vlak Os 9781

-> je veden z Lužné u Rakovníka v 11:15 hod. zpět po trati 120 přes Kladno až do Hostivice, Odtud jede do Prahy po odklonové trase Prokopským údolím, kde opět zastaví v žel. zastávce „Praha-Holyně“.

Odpolední vlak Os 9782

-> odjíždí ze stanice Praha hl. n. beze změny ve 13:02 hod. Je veden po odklonové trase přes Kralupy nad Vltavou do Slaného. V sobotu 26.10. pokračuje až do stanice Zlonice.

Odpolední vlak Os 9783

-> odjíždí ze stanice Slaný v 16:55 hod. V sobotu 26.10. je veden již ze stanice Zlonice (odj. 16:41 hod). I cestou zpět do Prahy je veden po odklonové trase přes Kralupy nad Vltavou až do stanice Praha hl. n. 

Náhradní autobusová doprava

Od ranního a k polednímu Cyklohráčku je v úseku mezi stanicemi Jeneč a Slaný zavedena náhradní autobusová doprava bez možnosti přepravy jízdních kol. Přeprava dětských kočárků je velmi omezená. Odpoledne je pak náhradní autobusová doprava zavedena v úseku mezi stanicemi Hostivice a Slaný a navazuje v Hostivici na příjezd/odjezd rychlíku linky R21 ze/do stanice Praha-Bubny Vltavská. V sobotu 26.10. je náhradní doprava zajištěna historickými autobusy, které navíc zajistí kyvadlovou dopravu ve Zlonicích mezi nádražím a železničním muzeem.

 

Jízdní řád Cyklohráčku 2019 (trvalý bezvýlukový stav)

Výletní vláček přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti bude v letošním roce 2019 jezdit už šestou sezónu. Každý nepracovní den vyrážíme z Prahy hl. n. vždy v 9:02 a 13:02, zpět ze Slaného jedeme v 11:01 a 16:55. Během letošní sezóny bude Cyklohráček každé druhé sobotní odpoledně prodloužen opět až do Zlonic, kde se nachází Železniční muzeum o historii starých nádraží, parních lokomotiv či dřevěných vagónů. Jízdní řád si můžete stáhnout zde.

O Cyklohráčku

Zatímco se strojvedoucí a vlakvedoucí Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili ke svému cíli, hrajvedoucí má na starosti, aby vám cesta příjemně ubíhala. Když si budete chtít půjčit něco na hraní nebo třeba jen poradit s pravidly hry, už víte, na koho se obrátit!

Na výlet s Veselou krávou či Legem

Nedílnou součástí Cyklohráčku bude od letošní sezóny tzv. Veselá kráva nebo, chcete-li, Lego. Nevíte, oč jde? Jde o motorovou lokomotivu řady 714, která bude nově vedoucím hnacím vozidlem celé soupravy Cyklohráčku. Její klasická barevná kombinace továrního nátěru na čelech lokomotiv připomíná maskota značky tavených sýrů, od nichž je odvozena přezdívka Veselé krávy. Název Lego se pak používá proto, že lokomotiva připomíná oblíbenou dětskou stavebnici díky svému barevnému a především tvarovému uspořádání karoserie.

Vůz plný hraček

Tento vůz je určen spíše menším dětem, cestující tu najdou dětský koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou. Vůz je nízkopodlažní, aby se do něj dobře dostaly i kočárky.

Vůz plný balónků         

Asi nejoblíbenější je u dětí vůz s balónky, který si stále nachází nové příznivce. Uvnitř vagónu na vás čeká velké balónkoviště se skluzavkou, koupací pytel, velká stavebnice a speciální dřevěné hry na stěnách. U dveří je rozšířený prostor, kam se vejde několik dětských kočárků.

Vůz plný kol

Jestliže jste zodpovědní sportovci a namísto her vás spíše zajímá, jestli jsou vaše kola připravena na výlet, tak myslíme i na cyklisty! Na palubě Cyklohráčku je k dispozici kompresor na huštění pneumatik, sada lepení či základní nářadí pro opravu kola. Pro cyklisty mají hrajvedoucí jako dárek připravenou reflexní bezpečnostní pásku, aby byli na silnici lépe vidět.

Vůz plný her

V tomto voze si můžete kreslit bílými i barevnými křídami na tabuli, vyhrát si s molitanovou stavebnicí nebo si půjčit karetní a jiné hry.

Novinky letošní sezóny 2019

Cyklohráček si pro vás v letošním roce připravil spoustu novinek. Tou největší je nový vagón plný překvapení, který zařadíme do pravidelného provozu v průběhu jara. Nahradí tak původní vůz plný her, který odchází do věčných lovišť, nicméně v novém vozu se vyřádí nejen malí, ale i velcí cestovatelé.

Vláček letos nově zastaví i ve dvou nových železničních zastávkách. První z nich je zcela nově vybudovaná zastávka Praha-Jinonice v těsné blízkosti stanice metra B. Blíže k Cyklohráčku však budou mít i obyvatelé středočeské Hostivice, neboť vláček zastaví v zastávce Sadová.

Velkou novinkou jsou také častější jízdy Cyklohráčku až do Zlonic, kde se necelý kilometr od nádraží nachází krásné železniční muzeum, jež každoročně láká nesčetné množství nadšenců železnice. Od 30. 3. sem vláček zavítá celkem 16× za sezónu, a to každé druhé sobotní odpoledne.

Novým partnerem se stává Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích, kde si v prostorách bývalého dolu připomenete historii těžby černého uhlí na Kladensku.

Jízdné

V Cyklohráčku nebudete platit žádné speciální jízdné. Tento vlak pro výletníky jezdí stále za standardní tarif Českých drah (ČD) a Pražské integrované dopravy (PID). Jízdenky ČD si můžete koupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastoupíte tam, kde pokladna není. Jízdné PID ve vlaku platí jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kuponů, tak v podobě jízdenek PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Pokud se rozhodnete cestovat na jednotlivé jízdenky PID, kupte si je už v Praze i pro cestu zpět.

Rezervace

Při skupině 10 a více osob doporučujeme rezervaci míst k sezení na prahanostalgie@cd.cz. V ostatních případech je výběr volných míst k sezení do vyčerpání kapacity jednotlivých vozů.

Slevové kupony

Od hrajvedoucího ve vlaku dostanete slevovou kartu s kupony, které můžete bez jakýchkoliv dalších náležitostí předložit na příslušném místě a sleva je vaše. Jen pozor na to, že kupony přestanou s koncem sezóny Cyklohráčku platit.

Za slevové kupony můžete na zlevněné vstupné či jiné zvýhodnění navštívit:

Základní řazení vlaku

 

 

 

S novou aplikací za dobrodužstvím!

Nevíte, kam vyrazit na výlet? S novou aplikací Český drah Vlakem na výlet nebudete vědět, kam dřív! Inspirujte se stovkami tipů, jak si užít léto naplno! Vydejte se vlakem za zážitky, na které se jen tak nezapomíná. Stačí si stáhnout zdarma do mobilu novou aplikaci Vlakem na výlet a vybrat si podle své chuti. Aplikace vám vždy ukáže správnou cestu a přidá i porci zábavy a zajímavostí navíc. Tip na výlet s Cyklohráčkem naleznete zde.

 

Cyklohráček naleznete také na
Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Leták DL Cyklohráčku je možné stáhnout zde.