Cyklohráček

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole na vlakem. Vláček, jež je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií, vás letos doprovází již sedmým rokem při vašich cestách za výlety. Sveze vás opět z pražského hlavního nádraží malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř až do královského města Slaný. Cyklohráček během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.

Trasa vlaku

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku vás při vašich cestách za výlety doprovází letos již sedmým rokem. Každou sobotu, neděli i svátky vás vlak opět dvakrát denně sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Projedete se po nejhezčí pražské železniční trati, tzv. Pražském Semmeringu, přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulné zoo v obci Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – na torundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nacháží železniční muzem.

POZOR – VÝLUKA !

V období od 12. září (sobota) do 11. října 2020 bude výletní vlak Cyklohráček z důvodu výluky mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem veden odklonem dle výlukového jízdního řádu v trase „Praha Masarykovo nádraží – Hostivice – Slaný (Zlonice)„! V uvedeném období zastaví kromě stanice Praha Masarykova nádraží také ve stanicích Praha-Bubny, Praha-Dejvice, Praha-Veleslavín a Praha-Ruzyně. Naopak jsou po dobu výluky zrušeny stanice Praha hl. n., Praha-Smíchov sev. nást., Praha-Jinonice, Praha-Cibulka, Praha-Zličín a Hostivice-Sadová. Náhradní doprava není zavedena.

Více informací včetně jízdního řádu naleznete v sekci „POZOR – VÝLUKA !“ nebo si můžete prohlédnout či stáhnout výlukový plakát na odkazu zde.

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty, cyklisté obdrží reflexní pásku a cyklomapu. Poradí vám s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. hra Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo poradí, kam v okolí trati Cyklohráčkuvyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!

Jízdné a rezervace

V našem výletním vláčku neplatí žádné speciální jízdné. Cyklohráček pro malé i velké dobrodruhy jezdí stále za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kupónů, tak v podobě jízdenek PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdenky ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Při skupině 10 a více osob doporučujeme provést si rezervaci míst k sezení, a to na e-mailu prahanostalgie@cd.cz nebo na cyklohracek@ropid.cz. V ostatních případech je výběr volných míst k sezení do vyčerpání volné kapacity jednotlivých vozů.

POZOR - VÝLUKA ! Novinky Řazení vlaku Partneři a slevy Sociální sítě

Podzimní výluka Cyklohráčku (12.9. – 11.10.2020)

Vážení výletníci, v období od 12. září (sobota) do 11. října 2020 bude výletní vlak Cyklohráček z důvodu výluky mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem veden odklonem dle výlukového jízdního řádu v trase „Praha Masarykovo nádraží – Hostivice – Slaný (Zlonice)„!

V uvedeném období zastaví kromě stanice Praha Masarykova nádraží také ve stanicích Praha-Bubny, Praha-Dejvice, Praha-Veleslavín a Praha-Ruzyně.

Naopak jsou po dobu výluky zrušeny stanice Praha hl. n., Praha-Smíchov sev. nást., Praha-Jinonice, Praha-Cibulka, Praha-Zličín a Hostivice-Sadová. Náhradní doprava není zavedena.

Zároveň si vás dovolujeme upozornit, že po dobu této výluky nebude v Cyklohráčku zajištěna služba minibarového prodeje občerstvení a nápojů!

Aktuální informace o případných změnách, výlukách či mimořádnostech jsou k dispozici na informační lince Českých drah 221 111 122 nebo na sociálních sítích Cyklohráčku.