Cyklohráček

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole nebo vlakem. Vláček, jež je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií, vás v příští sezóně 2023 bude doprovázet jubilením desátým rokem při vašich cestách za výlety. Sveze vás opět z pražského hlavního nádraží malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř až do královského města Slaný.


9. sezóna výletního vlaku Cyklohráček již skončila.
Těšíme se na vás opět v příštím roce od 25. března 2023.


ČERTOHRÁČEK 2022 – MIKULÁŠSKÉ JÍZDY CYKLOHRÁČKU

V sobotu a v neděli 3. a 4. prosince 2022 se oblíbený výletní vlak Cyklohráček převlékne za předvánoční Čertohráček! Setkáte se tak s Mikulášem a jeho družinou, jež budou procházet vláčkem na mimořádných víkendových jízdách po Praze a jejím okolí a odmění každé hodné dítě. 🎅👼

Po celý víkend se můžete svézt i parním vlakem! V sobotu navíc čeká návštěvníky pražského smíchovského nádraží doprovodný program nebo nostalgické jízdy historickými autobusy. 🙂

🍽️ Na palubě Cyklo/Čertohráčku se setkáte nejen s Mikulášem, andělem a čertem, ale také s našimi hrajvedoucími, vlakvedoucími nebo tolik oblíbeným ČD Minibarem!

ℹ️ Ve vlaku platí standardní Tarify PID, ČD a OneTicket. Rezervace míst k sezení se neprovádějí.

Jízdní řád ke stažení zde.

Leták k víkendovým jízdám ke stažení zde.


DL leták na sezónu 2022 ke stažení zde.

Pravidelná trasa vlaku

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku nejen pro malé i velké výletníky vás při vašich cestách za dobrodružstvím doprovází letos již devátým rokem! Opět každou sobotu, neděli i svátky od konce března až do konce října vás vlak dvakrát denně sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Podíváte se na nejhezčí pražskou železniční trať, tzv. Pražský Semmering a přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny navíc ještě 6× zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží  nachází železniční muzeum.

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, naši tzv. hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty včetně dětské jízdenky, kterou si sami orazítkují, cyklisté pak obdrží reflexní pásku s cyklomapou. Hrajvedoucí vám také poradí s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. hra Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo vám dají tip, kam v okolí trati Cyklohráčku vyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!

Jízdné a rezervace

Ve výletním vlaku Cyklohráček neplatí žádné speciální jízdné. Vláček pro malé i velké výletníky stále jezdí za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kuponů, tak v podobě jízdních dokladů PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdní doklady ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Při skupině 10 a více osob doporučujeme provést si rezervaci míst k sezení, a to nejpozději do 12:00 hod. posledního pracovního dne před nadcházejícím provozním dnem Cyklohráčku na e-mailu prahanostalgie@cd.cz nebo na cyklohracek@ropid.cz. V ostatních případech je výběr volných míst k sezení do vyčerpání volné kapacity jednotlivých vozů.

Sezóna 2022 Řazení vlaku Partneři a slevy ČD Minibar Sociální sítě