Cyklohráček

SEZÓNA 2019 – připravujeme podrobnosti …

 

Cyklohráček jezdí ve své letošní 5. sezóně od 24.03.2018 do 28.10.2018 o sobotách, nedělích a státních svátcích, a to opět z pražského hlavního nádraží a sveze vás po nejhezčí pražské železniční trati – Pražském Semmeringu. Přes Smíchov a Zličín se dostane až do středočeské Hostivice, odkud pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř až do Slaného. Během sezóny pak navíc ještě 7x zavítá až do stanice Zlonice.

Speciální vlaková souprava je určena pro všechny nadšené výletníky, kteří věří, že i cesta může být cíl a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy. Svezte se jedinečným vlakem pro malé i velké, který nenajdete v žádném jiném depu široko daleko. Pro všechny děti mají tzv. hrajvedoucí připraveny drobnosti na památku. Cestu si můžete také užít díky slevovým kupónům, za které lze navštívit zajímavá místa v okolí trati.

Podívejte se také na Facebook nebo Instagram Cyklohráčku.

Cyklohráček má i svou e-mailovou adresu cyklohracek@ropid.cz, kam nám můžete psát své dotazy či podněty.

Reportáž Tv Praha o Cyklohráčku si můžete prohlédnout zde.

 

Jízdní řád Cyklohráčku

Tento speciální výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti bude v roce 2018 jezdit už pátou sezonu. Každý nepracovní den vyrážíme z Prahy vždy v 9:03 a 12:58, zpět ze Slaného jedeme v 11:01 a 16:55. Během letošní sezóny bude Cyklohráček opět sedmkrát prodloužen až do Zlonic, kde se nachází Železniční muzeum o historii starých nádraží, parních lokomotiv či dřevěných vagónů.

O Cyklohráčku

Zatímco se strojvedoucí a vlakvedoucí Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili ke svému cíli, hrajvedoucí má na starosti, aby vám cesta příjemně ubíhala. Pokud si budete chtít zapůjčit něco na hraní nebo třeba jen poradit s pravidly hry, obraťte se přímo na hrajvedoucího ve vlaku. Ve Slaném je pro děti připravena Cesta za zlatým pokladem, sběratelé mohou získat speciální turistickou vizitku Cyklohráčku a cestující mohou využít ve městě řadu slev.

Více informací naleznete také na www.cyklohracek.cz

Cyklohráček umožňuje všem nadšeným výletníkům kombinovat a naplánovat výlet pěšky, na kole, za zábavou a přitom si užít jízdu vlakem. Naplánujte si cyklistický výlet, pěší výlet nebo si jen užijte hravou jízdu malebnou krajinou. Celý vlak má několik vozů – vůz plný her, vůz plný hraček, vůz plný kol a vůz plný balónků.

Vůz plný hraček

Tento vůz je určen spíš menším dětem, cestující tu najdou dětský koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou. Odsud je také nejlépe možné pozorovat práci strojvedoucího a dívat se na trať. Vůz je nízkopodlažní, aby se do něj dobře dostaly i kočárky.

Vůz plný balónků         

Vůz poznáte podle toho, že je na rozdíl od těch ostatních červený. Uvnitř je postavená velká herna s balónkovištěm, stavebnicemi a hračkami, které rozvíjí jemnou dětskou motoriku. U dveří je rozšířený prostor, kam se vejde několik dětských kočárků.

Vůz plný kol

Tento vůz je uprostřed soupravy a vejde se do něj přes 20 kol. Cyklisté si v něm mohou dofouknout kola kompresorem, půjčit si nářadí na jejich opravu nebo mazání. Pro cyklisty mají hrajvedoucí jako dárek reflexní bezpečnostní pásku, aby byli na silnici lépe vidět.

Vůz plný her

V tomto voze si můžete kreslit bílými i barevnými křídami na tabuli, vyhrát si s molitanovou stavebnicí nebo si půjčit karetní a jiné hry.

Rezervace

Rezervaci míst k sezení doporučujeme při skupině 10 a více osob na bezouska@gr.cd.cz. V ostatních případeh je výběr volných míst k sezení do vyčerpání kapacity.

Slevové kupony

Od hrajvedoucího ve vlaku dostanete slevovou kartu s kupony. Pokud je chcete použít, nechte si na ně dát speciální razítko z Cyklohráčku. Bez tohoto razítka jsou jednotlivé kupony neplatné. Pak už stačí slevový kupon předložit na příslušném místě a sleva je vaše. Slevy platí i v pracovní dny. Ale pozor, musíte si je vybrat do konce října 2018, kupony přestanou s koncem sezóny Cyklohráčku platit.

Za slevové kupony můžete na zlevněné vstupné či jiné zvýhodnění navštívit: