Cyklohráček

Cyklohráček je v provozu od 25.3.2017 do 29.10.2017 v nepracovní dny v nové trase Praha hl. n. – Praha‑Smíchov severní nástupiště – Hostivice – Středokluky – Podlešín – Slaný – Zlonice. Tento vlak nabízí rozšířenou přepravu jízdních kol, hrací koutek pro děti a herní stolky. Pro přepravu cyklistů je přednostně určen vždy druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení

Aktualita: Výluka v úseku „Noutonice – Slaný“

Upozorňujeme všechny malé i velké výletníky, že od 14. do 28. října 2017 bude Cyklohráček provozován podle výlukového jízdního řádu. Z důvodu opravy trati mezi Noutonicemi a Podlešínem bude Cyklohráček veden pouze v trase „Praha hl.n. – Noutonice“ a zpět. V úseku „Noutonice – Slaný“ a zpět budou cestující přepraveni autobusy náhradní dopravy bez obsluhy stanice Podlešín a také bez možnosti přepravy jízdních kol.

V sobotu 28. října 2017 pojede odpolední Cyklohráček již podle pravidelného jízdního řádu. Poslední jízda letošní sezony se uskuteční v neděli 29. října 2017.

Aktualita: Unikátní jízda Cyklohráčku s legendární Bardotkou

sobotu 28. října pořádají České dráhy a ROPID unikátní jízdu historické lokomotivy Bardotka s patrovým vozem a Cyklohráčkem při příležitosti slavnostního zakončení sezony Železničního muzea Zlonice. Více informací v samostatném článku.

V návaznosti na příjezd letošního posledního Cyklohráčku a ukončení sezóny železničního muzea ve Zlonicích se můžete těšit také na ukázku vyprošťovacích prací, tak, jak jsou prováděny při havárii osobního automobilu. V sobotu 28. 10. ji v 16 hodin předvedou hasiči SDH Zlonice, jejichž tým letos obsadil 7. místo Mistrovství ČR jednotek SHD obcí ve vyprošťování osob.

Jízdní řád (trvalý stav)

Tento speciální výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti bude v roce 2017 jezdit už čtvrtou sezonu. Každý nepracovní den vyrážíme z Prahy vždy v 9:07 a 13:07, zpět ze Slaného jedeme v 11:01 a 16:57. Během letošní sezóny bude Cyklohráček sedmkrát opět prodloužen až do Zlonic, kde se nachází Železniční muzeum o historii starých nádraží, parních lokomotiv či dřevěných vagónů.

Plakát Cyklohráček 2017

O Cyklohráčku

O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku. Pokud si budete chtít zapůjčit něco na hraní nebo třeba jen poradit s pravidly hry, obraťte se přímo na hrajvedoucího ve vlaku. Ve Slaném je pro děti připravena Cesta za zlatým pokladem, sběratelé mohou získat speciální turistickou vizitku Cyklohráčku a cestující mohou využít ve městě řadu slev.

Více informací naleznete také na www.cyklohracek.cz

Cyklohráček umožňuje všem nadšeným výletníkům kombinovat a naplánovat výlet pěšky, na kole, za zábavou a přitom si užít jízdu vlakem. Naplánujte si cyklistický výlet, pěší výlet nebo si jen užijte hravou jízdu malebnou krajinou. Celý vlak má několik vozů – vůz plný her, vůz plný hraček, vůz plný kol a vůz plný balónků.

Vůz plný hraček

Tento vůz je určen spíš menším dětem, cestující tu najdou dětský koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou. Odsud je také nejlépe možné pozorovat práci strojvedoucího a dívat se na trať. Vůz je nízkopodlažní, aby se do něj dobře dostaly i kočárky.

Vůz plný balónků         

Vůz poznáte podle toho, že je na rozdíl od těch ostatních červený. Uvnitř je postavená velká herna s balónkovištěm, stavebnicemi a hračkami, které rozvíjí jemnou dětskou motoriku. U dveří je rozšířený prostor, kam se vejde několik dětských kočárků.

Vůz plný kol

Tento vůz je uprostřed soupravy a vejde se do něj přes 20 kol. Cyklisté si v něm mohou dofouknout kola kompresorem, půjčit si nářadí na jejich opravu nebo mazání. Pro cyklisty mají hrajvedoucí jako dárek reflexní bezpečnostní pásku, aby byli na silnici lépe vidět.

Vůz plný her

Vůz s upravenými stolky a připravenými herními plány na Člověče, nezlob se!, dámu, šachy a další hry. Děti si tu budou moci půjčit od hrajvedoucích karetní a jiné hry. Můžou kreslit křídami na tabuli nebo se dívat na strojvedoucího, jak řídí vlak, či sledovat trať.