Metro

Metro je páteří městské hromadné dopravy v Praze. Denně přepraví přes milion cestujících, kteří jej využívají na cestách do zaměstnání a školy, či za kulturou a nákupy. Síť pražského metra se skládá ze tří linek A, B, C, na kterých jezdí soupravy každé 2–4 minuty ve špičkách, každých 5–10 minut v ostatních obdobích.

A Nemocnice Motol – Petřiny – Skalka – Depo Hostivař

Schéma trasy metra A

B Zličín – Černý Most

Schéma trasy metra B

C Háje – Ládví – Letňany

Schéma trasy metra C

Provozní doba

Všechny linky metra jsou v provozu cca od 5:00 do 24:00.

V ostatních obdobích je možné využít rozsáhlé sítě nočních tramvajových a autobusových linek. Metro je vedeno převážně v tunelech, čímž je zcela odděleno od okolního provozu a není ovlivňováno případnými mimořádnostmi na povrchu. Cestujícím poskytuje rychlou, kvalitní, bezpečnou a spolehlivou volbu pro cestování z periferií do centra, ale také po centru Prahy.

Zajímají Vás přesné časy odjezdů? Podívejte se přímo na jízdní řády metra.

Dopravcem na všech linkách metra je Dopravní podnik hl. m. Prahy a.s..

Plán sítě metra

Schéma provozu metra

Parkování u metra

U vybraných stanic metra na okraji Prahy mají řidiči automobilů možnost odstavení svého vozidla na hlídaných parkovištích systému P+R (tzv. záchytná parkoviště), kde krátká pěší vazba ke stanicím metra nabízí pohodlnou kombinaci cestování automobilem a MHD.

znázornění principu záchytných parkovišť P+R

Podrobnější informace o parkovištích P+R a aktuální obsazenost P+R Vám může usnadnit cestování.

Snadno a bez bariér

Vytah z vestibulu

Pro snadnější přístup do stanic metra můžete využít výtahů či plošin. Bezbariérová zařízení usnadňují cestování zejména vozíčkářům, nevidomým, seniorům, cestujícím s kočárky, zavazadly či jízdními koly.

Před cestou si můžete ověřit stav bezbariérových zařízení v metru.