Integrace Kouřimska od 11. 11. 2017

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 20. 10. 2017

Od 11. listopadu 2017 dochází ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK a ROPID společně s městy, obcemi a autobusovými dopravci k rozšíření integrace veřejné dopravy v oblasti Kouřimska. Na jednu jízdenku bude díky sjednocení více systémů možno jezdit autobusy i vlaky nejen v oblasti Kouřimi a okolí, ale také například pražskou MHD. Díky Tarifu Pražské integrované dopravy (PID) cestující výrazně ušetří zejména při pravidelném dojíždění a na linkách PID v rámci pásmové i časové platnosti lze libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců.

Integrace na Kouřimsku přináší nejen zlepšení dopravní obsluhy a zjednodušení orientace při pravidelných i nahodilých cestách, ale vzniká rovněž řada nových přímých spojení, na linkách se zpravidelňují intervaly a zlepšují se návaznosti a koordinace spojů. Jízdní řády se přizpůsobují současným přepravním potřebám, zavádějí se nové spoje večer a o víkendu. Jízdní řády výše uvedených linek byly připravovány s dopravci OAD Kolín a ČSAD POLKOST, které provoz nových či prodloužených linek zajišťují.

Aktualizace: Slavnostní zahájení provozu v pondělí 13. 11. 2017

První pracovní den po změně jízdních řádů bude v Kouřimi slavnostně zahájena integrace dopravy v oblasti historickým autobusem, který vyjede v 10:45 z Kouřimi a pojede po trase páteřní linky 421 do Kolína. Následně se vydá zpět přes Kouřim až na Sázavu a dojede zpátky do Kouřimi před 15. hodinou. Doprava tímto speciálním historickým autobusem bude bezplatná.

Jízdní řád historického autobusu.

Letáky k integraci Kouřimska [A2, A3, A4]