Letní výlety s Cyklohráčkem

Naposledy aktualizováno: 10. 01. 2024 | Publikováno 07. 07. 2022

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku pro malé i velké výletníky vás při vašich cestách za dobrodružstvím doprovází již devátým rokem! Ve spolupráci s národním dopravcem České dráhy a.s. jsme si připravili novinku letošní sezóny – sedm speciálních jízd o letních středách od 13. července do 24. srpna, při kterých vlak zamíří do různých turisticky zajímavých destinací ve Středočeském kraji. Zájemci si tak budou moci za běžné jízdné Pražské integrované dopravy nebo Českých drah udělat výlet do oblasti brdských a křivoklátských lesů nebo na horní Posázaví a k Podblanicku. Na palubě vlaku zažijí především ti nejmenší cestující spoustu legrace a zábavy.

Plakát k letním výletům s Cyklohráčkem ke stažení zde.

Výletní vlak Cyklohráček jezdí i v letošním roce opět o sobotách, nedělích a státních svátcích, a to až do konce října 2022. Kromě jeho tradičních jízd z Prahy do Slaného (Zlonic) a zpět, jejichž přehled včetně jízdního řádu přinášíme na odkazu zde, se můžete o červencových a srpnových středách vypravit ještě na sedm speciálních výletů, při kterých barevný vláček zamíří do míst, kam běžně nejezdí. Každou středu od 13. 7. až do 24. 8. bude vlak vyjíždět vždy kolem 9. hodiny ranní z pražského hlavního nádraží a vracet se bude s příjezdem do Prahy zhruba mezi 16. a 18. hodinou odpolední.

Termín výletu Trasa výletu
Zajímavosti na trase Jízdní řád
13. července ↓ Praha hl. n.
↓ Vrané nad Vltavou
↓ Čisovice
↓ Mníšek pod Brdy
↓ Dobříš
20. července ↓ Praha hl. n.
↓ Praha-Zahradní Město
↓ Říčany
↓ Čerčany
↓ Benešov u Prahy
↓ Postupice
↓ Vlašim
27. července ↓ Praha hl. n.
↓ Kladno
↓ Stochov
↓ Lužná u Rakovníka
↓ Rakovník
↓ Křivoklát
↓ Roztoky u Křivoklátu
3. srpna Praha hl. n.
↓ Beroun
↓ Příbram
↓ Březnice
↓ Rožmitál pod Třemšínem
10. srpna ↓ Praha hl. n.
↓ Čerčany
↓ Sázava
↓ Český Šternberk zastávka
↓ Kácov

17. srpna ↓ Praha hl. n.
↓ Vrané nad Vltavou
↓ Čisovice
↓ Mníšek pod Brdy
↓ Dobříš
24. srpna ↓ Praha hl. n.
↓ Beroun-Závodí
↓ Křivoklát
↓ Rakovník
↓ Lužná u Rakovníka

Jízdné

Ve výletním vlaku Cyklohráček neplatí žádné speciální jízdné. Vláček pro malé i velké výletníky stále jezdí za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Ve vlaku lze taktéž uplatnit jízdní doklady Systému jednotného tarifu One Ticket. Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kuponů, tak v podobě jízdních dokladů PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdy doklady ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Rezervace míst k sezení se provádějí pouze pro skupiny 10 a více cestujících, a to na e-mailové adresy cyklohracek@ropid.cz nebo prahanostalgie@cd.cz, a to maximálně 24 hodin před pravidelným odjezdem vlaku.

ČD Minibar

Ve voze plném kol je cestujícím k dispozici služba tzv. ČD Minibaru, při které České dráhy a. s. ve spolupráci se svým smluvním partnerem nabízejí základní sortiment občerstvovacích služeb, jež cestující znají z vlaků dálkové dopravy. Upozorňujeme však, že je zde platba možná pouze v hotovosti!