Mobilní aplikace „PID info“ zjednoduší cestování v Praze i v regionu

Naposledy aktualizováno: 16. 10. 2017 | Publikováno: 16. 10. 2017 | Tisk

Hlavní město Praha spustilo prostřednictvím organizace ROPID rozšíření pražské dopravní aplikace pro chytré telefony. Novinka rozvíjí stávající aplikaci „DPP info“, rozšiřuje poskytované informace na celý systém PID i ve Středočeském kraji a kromě nových funkcí obsahuje také informace o železnici. Nová aplikace „PID info“ je nyní v testovací fázi „BETA“, po jejím skončení a vyladění na základě připomínek uživatelů nahradí stávající aplikaci „DPP info“. Do budoucna se připravuje ve spolupráci s Operátorem ICT další rozšíření o nákup jízdních dokladů PID.

„Společně se Středočeským krajem postupně budujeme největší integrovaný dopravní systém ve Střední Evropě. Komplexní a aktuální informace pro cestující jsou pro nás absolutní prioritou, proto jsme současnou aplikaci Dopravního podniku hl. m. Prahy rozšířili i o železnici a další novinky usnadňující život cestujícím,“ uvádí náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

„Jsem ráda, že se nám naše dlouhodobá podpora startupu začíná vyplácet, protože tato aplikace vznikla právě v našem Prague Startup Centre v paláci Adria. Aplikace PID info je především o informacích, proto je možné přes ni vyhledávat spoje, on-line je sledovat nebo třeba také najít volná místa na parkovištích P+R. Veškeré informace jsou navíc přehledné a jednoduše dohledatelné. Příští rok budeme spouštět aplikaci PID Lítačka, která se stane hlavní dopravní aplikací, přes kterou bude možné i platit jízdné nebo spravovat uživatelský účet. PID info se do ní integruje a stane se její informační součástí,“ říká primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Při rozvoji stávající aplikace jsme se zaměřili především na aktuálnost informací a také přehlednost pro cestující. Ve vyhledaném spojení se uživateli zobrazí rovnou i případné výluky a mimořádnosti na zvolené trase, a u vlaků i autobusů (prozatím kromě linek DPP) zjistí uživatel i případné zpoždění,“ vyzdvihuje největší přednosti nové aplikace ředitel ROPID Petr Tomčík

„U stávající aplikace „DPP info“ lidem nejvíce chyběly aktuální informace o případném zpoždění. Nová aplikace už umí zobrazovat tyto údaje u vlaků i většiny příměstských autobusů. Usilovně pracujeme na tom, aby už brzy tyto údaje poskytoval i Dopravní podnik hl. m. Prahy. Nová aplikace už je na to připravená,“ dodává Petr Dolínek.

Aplikace „PID info“ je dostupná na obou nejpoužívanějších platformách (Android + iOS). Dalšími novinkami je přehledná mapa zastávek až do podrobnosti jednotlivých nástupišť, v mapě lze najít také všechna prodejní místa s aktuální otevírací dobou, i záchytná parkoviště s jejich aktuální obsazeností. Nechybí ani oblíbené informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení.

Základní nabídka nové aplikace

  • Hledání spojení včetně zobrazení aktuálních výluk, mimořádností i on-line polohy (dočasně bez vozidel DPP)
  • Mapa zastávek, prodejních míst i záchytných parkovišť včetně aktuálních informací o nich
  • Aktuální odjezdy z jednotlivých zastávek a nástupišť včetně případného zpoždění (dočasně bez vozidel DPP)
  • Aktuální výluky a mimořádnosti v celé síti PID s propojením na vyhledávač spojení
  • Stav bezbariérových zařízení, dopravní mapy a schémata, aktuální novinky a kontaktní údaje

Nyní poběží zhruba měsíc testovací provoz nové aplikace, během kterého budeme sbírat připomínky od uživatelů a dolaďovat jednotlivé nedostatky. Už nyní ale pracujeme na dalším rozvoji – v návaznosti na přípravu nového Multikanálového odbavovacího systému se připravuje ve spolupráci s Operátorem ICT propojení s chystanou aplikací na nákup jízdních dokladů PID.

Cílem je soustředit všechny informace o veřejné dopravě v Praze a Středočeském kraji do jedné aplikace, aby se uživatelům usnadnilo jak cestování, tak i nákup jízdenek. Chystá se i propojení s jinými způsoby cestování (kolo, auto, chůze).

Aplikace PID info je k dispozici pro platformy Android a iOS, získat ji můžete zdarma v obchodě Google Play, respektive App Store. Připomínky lze posílat na adresu aplikace@ropid.cz.

Vyhledání spojení na iOS

Vyhledání spojení na iOS

Vyhledávání spojení na Androidu

Vyhledávání spojení na Androidu

Mapa zastávek na iOS

Mapa zastávek na iOS

Mapa prodejních míst na iOS

Mapa prodejních míst na iOS

Výluky na Androidu

Výluky na Androidu