Návrat pražské MHD do běžného režimu od pondělí 19. února

Od pondělí 19. února 2024 se vrací provoz pražské MHD do původního režimu a rozsahu, na jaký byli cestující zvyklí před loňskými Vánocemi. V průběhu ledna a první poloviny února byl provoz pražské MHD z důvodu tradičně nižší poptávky po cestování mírně omezený především ve špičkách pracovních dnů, na linkách metra B a C také o víkendech.

Počátkem roku je v pražské MHD tradičně cca o 15 % méně cestujících než během podzimu. Je to způsobené především menším počtem návštěvníků metropole, obecně nižší hybností obyvatel v zimních měsících a také tím, že vysokoškoláci mají zkouškové období. Navíc v první polovině února má postupně celá Praha jarní prázdniny.

Od pondělí 19. února 2024 se tedy opět zkrátí intervaly na linkách metra, tramvají i městských autobusů v pracovních dnech. Například tramvajové linky tak budou ve špičkách jezdit opět každých 8 minut (páteřní linky 9 a 22 každé 4 minuty).

Víkendové intervaly v metru na linkách B a C se zkrátí až od víkendu 24. února. Intervaly metra B se zkrátí o víkendu ze 7,5 na 6 minut, na lince C ze 7,5 na 5 minut.