Noví jezevčíci v metru. Pro chystaný průzkum ve vozech vznikla alternativní verze schématu nad dveřmi

Naposledy aktualizováno: 14. 02. 2024 | Publikováno 08. 02. 2024

Loni v listopadu jsme vám představili novou podobu jezevčíků pro pražské metro. Od té doby jezdí na každé lince tři testovací soupravy. V nich si můžete novou verzi schémat pražského metra prohlédnout a porovnat ji s původní verzí. Na základě vašich ohlasů jsme pro vás před chystaným průzkumem připravili alternativní verzi. Ta zobrazuje pouze konkrétní linku metra, na které se nacházíte. Úpravou ke zlepšení čitelnosti prošlo také schéma celkového trasování linek metra s detailem centra.

Nové verze jezevčíků jsme doplnili do všech testovacích souprav. Prohlížet a porovnávat můžete do konce tohoto března.

Během následujících týdnů proběhne ve vozech metra i ve stanici Jiřího z Poděbrad uživatelský průzkum. Budeme se vás ptát, jak jsou pro vás nové prvky čitelné a kterou z nabízených variant byste preferovali. Ve stanici Jiřího z Poděbrad budeme zkoumat především upravené verze vodorovného schématu stanic metra a také zcela nové vertikální schéma stanic na začátku nástupiště.

Pokud se chcete zapojit do hloubkového průzkumu, využijte tento formulář, chcete-li nám dát třeba jen zpětnou vazbu na cokoli ohledně projektu Čitelná Praha, můžete použít tento odkaz.