Od 1. července dojde k rozšíření provozu linek PID do Aquaparku v Čestlicích

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 28. 06. 2022

Začátkem července dochází ve spolupráci IDSK s Aquapalace Čestice k  celotýdennímu posílení provozu linky č. 385 na interval 30 minut, a to pro období od 1. července do 31. srpna 2022. Nové posilové spoje pojedou expresně mezi stanicí metra Opatov a zastávkou Čestlice, Aquapark, nebudou tedy zajíždět do Průhonic. Díky novým spojům bude zajištěn k čestlickému aquaparku půlhodinový interval každý den v týdnu až do 23 hodin. Nové spoje linky č. 385 nahrazují původní Aquabus a na jejich provoz nově přispívá čestlický Aquapalace. Rovněž byl rozšířen sobotní večerní provoz linky 406 z Prahy do Vlašimi pro odvoz návštěvníků Aquaparku.

K úpravě trasy na autobusových linek vedených po dálnici D1 z Prahy do středních a jižních Čech a na Vysočinu došlo již od 12. června, kdy autobusové linky č. 401, 402 a 406 vedené např. do Benešova, Zruče nad Sázavou, Čáslavi, Votic, Vlašimi, Tábora, Jindřichova Hradce a Pelhřimova nově obsluhují zastávku Čestlice, V Oblouku (Aquapark). Jedná se především o dopolední spoje z regionu do Prahy a večerní spoje z Prahy do regionu, aby byl možný návoz/svoz cestujících do/z aquaparku.

„S nástupem léta evidujeme velký nárůst cestujících do Aquaparku v Čestlicích, a jelikož chceme, aby cesta za tímto místem oddychu a relaxace byla bezproblémová a komfortní, rozhodli jsme se, že navážeme spolupráci s Aquapalacem,“ uvedl ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

„Těší nás, že se s posílením linky č. 385 ještě zlepší dopravní dostupnost pro naše návštěvníky,“ říká Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Praha, a dodává: „Ihned po změně jsme zaznamenali velký zájem, proto jsme si dovolili linku pojmenovat AQUAPALACE EXPRESS, tedy co nejrychleji za zábavou a relaxací.“ V létě očekáváme více jak 300 000 návštěvníků a tyto nově zavedené linky zlepší dopravní obslužnost a zabrání případným dopravním zácpám na příjezdové D1 komunikaci.“