Párou Posázavím do Sázavy

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 19. 07. 2023

Nenechte si ujít další letošní nostalgickou novinku – letní výlet historickým vlakem taženým parní nebo motorovou lokomotivou, který pojede Ladovým krajem přes Senohraby a Čerčany a dále trasou legendárního Posázavského Pacifiku až do města Sázava. A kdy? O prázdninových sobotách 22. července a 19. srpna.

 

 

Historický vlak odjíždí v 8:31 hod. z nádraží Praha-Vršovice a přes Říčany a Čerčany vás doveze do města Sázava. Než se vlak vydá na zpáteční cestu, budete mít dostatek času prohlédnout si město a jeho památky anebo se jen tak projít podél řeky Sázavy.

Za návštěvu stojí Sázavský klášter s poutním kostelem sv. Prokopa a volně přístupnou klášterní zahradou se základy kostela sv. Kříže z roku 1070.

Nedaleko od nádraží se nachází centrum sklářského umění Huť František s unikátní sbírkou moderního skla v jedinečné dvoupatrové výstavní síni nazvané Noemova archa.

Čas do odjezdu vlaku můžete strávit také v rekreačním areálu Sázavský ostrov, kde najdete dětská hřiště a stylové restaurace.

Na zpáteční cestu se historický vlak vydá ze Sázavy v 15:02 hod. a po stejné trase dojede do pražských Vršovic v 17:36 hod.

A kolik zaplatíte za jízdné?

Základní globální cena:

  • Praha-Vršovice – Sázava a zpět (zpáteční) 490 Kč
  • Praha-Vršovice – Sázava (jednosměrná) 390 Kč
  • Sázava – Praha-Vršovice (jednosměrná) 390 Kč

Snížená globální cena:

  • Praha-Vršovice – Sázava a zpět (zpáteční) 390 Kč
  • Praha-Vršovice – Sázava (jednosměrná) 290 Kč
  • Sázava – Praha-Vršovice (jednosměrná) 290 Kč

Snížená cena platí pro děti od 6 do 18 let, držitele průkazů ZTP, ZTP/P a jejich průvodce. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení.

Jízdenky na historický vlak je možné zakoupit v předprodeji ve všech pokladnách a na e-shopu ČD vždy cca 30 dní před jízdou (na jízdu 22. 7. 2023 zde).

Cestující z nácestných stanic a zastávek (Praha-Uhříněves, Říčany, Mnichovice, Senohraby a Čerčany) budou odbaveni jako z výchozí či cílové stanice, tj. cena je buď zpáteční, nebo jednosměrná.

Změna nasazení vozidel a programu je vyhrazena.