PID Lítačka od 27.8.2018

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 25. 08. 2018

Nový odbavovací systém v Pražské integrované dopravě s názvem PID Lítačka bude spuštěn v pondělí 27. srpna a nabídne cestujícím možnost pohodlného nákupu předplatních i jednotlivých jízdenek.

 

 

 

Novinky

  • Nový e-shop pro nákup předplatních kupónů pro Prahu i středočeská pásma – nově bez nutnosti aktivovat kupóny ve validátoru. E-shop bude spuštěn v pondělí na webu pidlitacka.cz.
  • Možnost zakoupit kupóny též na platební karty nebo In Kartu Českých drah. Stávající uživatelé Lítačky budou moci svůj kupón převést na jiný nosič v e-shopu.
  • Aplikace PID Lítačka umožňující nákup všech jednorázových jízdenek online, od 1. září nahradí současnou aplikaci PID info.
  • V příměstských autobusech při nákupu u řidiče bude možné zaplatit jízdu bezkontaktní kartou.

I nadále bude možné nakupovat elektronické i papírové předplatné jízdné též na fyzických prodejních místech, z tohoto hlediska se pro cestujícího nemění nic kromě toho, že první hodinu po nahrání elektronického kupónu bude potřeba mít při sobě účtenku z transakce.

Dotazy a reklamace

V případě dotazů nebo problémů se samotným e-shopem nebo s odbavením ve vozidlech PID se prosím obracejte přímo na informační linku provozovatele systému, kterým je městská společnost Operátor ICT.

Infolinka: 246 030 970 (Po – Čt 8-18h, Pá 8-16h)
E-mail: info@pidlitacka.cz

S obecnými dotazy k systému a odbavení samozřejmě rádi pomohou též naši pracovníci na infolince a sociálních sítích PID.

Informační leták

Na celou obrazovku