Plán akcí PID v roce 2023

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 13. 03. 2023

V letošním roce 2023 pořádají organizace ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) a IDSK (Integrovaná doprava Středočeského kraje) ve spolupráci s dalšími partnery (dopravci PID, organizace aj.) propagační marketingové akce zaměřené na dopravní tématiku pro širokou veřejnost. Na své si tak opět přijdou milovníci moderní i historické dopravní techniky. Každá akce bude tradičně doplněna bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé včetně oblíbených nostalgických jízd historickými vlaky, tramvajemi a autobusy.

Níže uvedený seznam plánovaných akcí ještě není konečný, budeme jej průběžně doplňovat.

Přehled jednorázových akcí v roce 2023

Akce Termín Odkaz na akci
Zahájení 10. sezóny výletního vlaku Cyklohráček a dalších turistických vlaků PID
-> Oblíbený výletní vlak pro malé i velké dobrodruhy letos vyjíždí již do své X. sezóny. Pro cestující chystáme opět spoustu zajímavých novinek. Nedílnou součástí posledního březnového víkendu je zahájení turistické sezóny i na dalších sezónních vlacích PID dopravců České dráhy a.s. a KŽC Doprava.
25. března více info zde
Párou Prahou do Hostivice
-> 
Oslavte letos velikonoční svátky netradičním způsobem, vraťte se v čase a svezte se parním vlakem vedeným lokomotivou Čtyřkolák (434.2186). Vlak pojede po okružní trase Praha-Vršovice – Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Vršovice.
8. dubna více info zde
Párou Posázavím do Týnce nad Sázavou
-> 
Vydejte se na velikonoční okružní výlet parním vlakem. Projedete se po jedné z našich nejkrásnějších tratí podél řeky Vltavy a Sázavy z Prahy přes Davli do Týnce nad Sázavou, které se říká Posázavský Pacifik. Zpět do Prahy se vrátíte Ladovým krajem přes Čerčany a Senohraby.
9. dubna více info zde
Regionální den PID v Kutné Hoře
-> Přijeďte si užít retro zábavu nejen na kolejích do středočeské Kutné Hory, kde se uskuteční tzv. Regionální den Pražské integrované dopravy. Téměř po celý den budou jezdit zdarma 3 historické autobusy na 4 speciálních linkách po městě i jeho okolí. Těšit se můžete i na speciální jízdy vlaků – elektrickou jednotku 451 Žabotlam, elektrickou jednotku řady 660 InterPanter nebo motorovou soupravu ve složení T458.1190+Balm+BFalm+M152.0002
22. dubna více info zde
Zahájení sezóny v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka
-> 
Už je tomu více než dvacet let, co v někdejší výtopně pro parní lokomotivy v Lužné u Rakovníka bylo otevřeno železniční muzeum Českých drah, největší svého druhu v České republice. Přijeďte se podívat a dopřejte si pořádnou dávku nostalgie.
29. a 30. dubna více info zde
Trolejbusovo-autobusový den PID
-> Již VI. ročník úspěšné akce PID s výstavou autobusů dopravců zapojených do systému Pražské integrované dopravy a bohatý doprovodný program v podobě jízd historických autobusů nejen do turisticky zajímavých destinací. Letos speciálně i s trolejbusy na trase mezi Letňany a Čakovicemi.
13. května více info zde
Pražský dopravní den dětí
-> Tradiční akce organizace ROPID, národního dopravce České dráhy a.s. a Dopravního podniku hl. m. Prahy a.s. při příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí se letos uskuteční na vlakovém nádraží Praha-Braník.
3. června více info zde
Letní výlety s Cyklohráčkem
-> I na letošní rok připravujeme ve spolupráci s národním dopravcem České dráhy a. s. speciální výlety, při kterých se s Cyklohráčkem podíváme do nejrůznějších turisticky zajímavých destinací ve Středočeském kraji. Vzhledem k velkému zájmu cestujících v loňském roce letos rozšiřujeme četnost těchto letních jízd, kdy se můžete těšit na 14 výletů, jež se uskuteční každé úterý a čtvrtek od 11. 7. do 24. 8. Podrobnosti budou zveřejněny na obvyklých informačních portálech (web a sociální sítě).
11. července

24. srpna
více info zde
Pražský železniční den
-> Tradiční podzimní akce pořádaná ve spolupráci s národním dopravcem České dráhy a.s. a Dopravním podnikem hl. m. Prahy.
9. září více info zde
Evropský týden mobility
-> V rámci tradičního každoročního Evropského týdne mobility se organizace ROPID opět zapojí svou účastí na tzv. Dni bez aut.
16. – 22. září podrobnosti připravujeme
Den Cyklohráčku
-> Přijeďte si užít zábavu nejen na kolejích do královského města Slaný, kde společně oslavíme letošní jubilejní X. sezónu výletního vlaku Cyklohráček.
7. října podrobnosti připravujeme
Czechbus
-> XII. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech
21. – 23. listopadu podrobnosti připravujeme
Mikulášské jízdy
-> Tradiční adventní víkend s Mikulášem, čertem a andělem. Na návštěvníky čekají oblíbené jízdy výletním vlakem Cyklohráček a parního vlaku po Praze i okolí.
25. a 26. listopadu podrobnosti připravujeme