Plán akcí v roce 2018

Naposledy aktualizováno: 05. 02. 2018 | Publikováno: 05. 02. 2018 | Tisk

I v roce 2018 pořádáme ve spolupráci s dalšími partnery několik akcí pro širokou veřejnost. Na své si přijdou zejména milovníci historických vozidel, bohatý doprovodný program je ale určen všem zájemcům, dětem i dospělým. Níže přinášíme seznam všech plánovaných akcí.

V průběhu roku opět proběhne několik takzvaných dnů PID, kde se zájemci mohou svézt historickými autobusy a načerpat informace na našem informačním stánku. Další akce, včetně dne otevřených dveří, pořádá pražský Dopravní podnik. Proběhne též několik akcí Českých Drah, kde nebudou chybět jízdy parními vlaky, ani bohatý doprovodný program.

Seznam plánovaných akcí v roce 2018

Akce Termín Popis
Jízdy autobusu po trase první pražské autobusové linky, která fungovala necelé dva roky 10. března Připravuje se…
Den autobusů v Letňanech
loni se konal na obratišti stanice metra Letňany velmi úspěšný první ročník, letos je připravován druhý, opět se můžete těšit na vozidla všech dopravců zapojených do systému Pražské integrované dopravy i řadu vozidel historických
14. dubna Připravuje se…
Nalaďte se v metru
Nejen pro zpříjemnění každodenního cestování pražskou podzemkou bude pro vás připravena celá řada koncertů ve stanicích metra
duben Připravuje se…
Den PID: Železniční den Mladá Boleslav
Parní vlak pojede v trase Praha – Mladá Boleslav, jízdy historických vlaků budou také v okolí Mladé Boleslavi, kde bude připravena výstava železničních vozidel a doprovodné akce včetně historických autobusů.
12. května Připravuje se…
25 let Muzea MHD
V květnu 1993 bylo otevřeno Muzeum MHD ve vozovně Střešovice a u této příležitosti bude možné se některými muzejními exponáty projet.
12. května Připravuje se…
Tanec v metru
Nejen hudebníkům se v pražském metru líbí, mnoho příznivců si získali také milovníci tanečních kreací. Správný krok můžete mít nejen na parketu, ale i na mramoru v podzemí.
květen Připravuje se…
Noc kostelů
Další ročník akce, která si během několika let své existence získala tisíce příznivců, navíc většina svatostánků je dobře přístupná prostředky Pražské integrované dopravy.
25. května Připravuje se…
Den dětí: Železniční stanice Praha-Braník
Čekají na vás jízdy parními a motorovými vlaky v pražském železničním uzlu, ale také na vlečku depa metra Kačerov, to vše bude doplněno výstavou železničních vozidel, doprovodnými akcemi pro děti a jízdami historických tramvají a autobusů po Praze.
2. června Připravuje se…
Muzejní noc
Od svého vzniku se jedná o největší kulturní akci v Praze, kterou navštěvují desetitisíce Pražanů a návštěvníků města. Mimořádné autobusy Dopravního podniku vyráží od stanice metra Staroměstská.
9. června Připravuje se…
40 let tratě A pražského metra
Druhou zprovozněnou tratí pražského metra bylo „Áčko“, které jezdilo z Leninovy (dnes Dejvické) na Náměstí Míru (stále nejhlubší pražskou stanici), čekají na vás jízdy historickými soupravami a další zajímavosti.
12. srpna Připravuje se…
Komentovaná procházka po trati prvního trolejbusu
Na konci roku 1936 se Prahou rozjely poprvé trolejbusy na trati od vozovny Střešovice na zastávku U Matěje, při komentované prohlídce se seznámíte s nejednou zajímavostí dnes již neexistující tratě.
29. srpna Připravuje se…
Zpátky do školy přívozem
Od července 2005 jsou v Praze opět přívozy (nejstarší pražská dopravní prostředek) jako doma, pojďte se na Výtoň svézt nejen klasickými plavidly, ale i těmi netradičními, aby se nám společně podařilo úspěšně vplout do nového školního roku.
1. září Připravuje se…
Den PID: Čelákovice
U příležitosti dalšího dne Pražské integrované dopravy bude vypraven retro vlak v trase Praha – Čelákovice a můžete se těšit také na jízdy historických a současných vlaků a autobusů v okolí tohoto města.
8. září Připravuje se…
Pražský železniční den: Smíchov, Uhříněves
Parní a moderní vlaky budou jezdit v trase Praha-Smíchov – Praha-Uhříněves, kde se budete moci svézt i na běžně nepřístupnou vlečku Metrans, a. s., speciální vlaky vás dovezou i do areálů pražských vlakových dep, připravena bude výstava železničních vozidel a jízdy historických tramvají a autobusů po Praze.
15. září Připravuje se…
Den otevřených dveří DP
Tradiční zpřístupnění zázemí Dopravního podniku hlavního města Prahy.
22. září Připravuje se…
110 let vozovny Strašnice
Vozovna ve Strašnicích už funguje 110 let a při této příležitosti budou připraveny dvě speciální komentované prohlídky jejím zázemím.
6. října Připravuje se…
Jízdy historickými trolejbusy
15. října 1972 přestaly v Praze jezdit trolejbusy, k částečnému obnovení provozu došlo přesně o 45 let později na trati v Prosecké ulici, právě na této trati se budete moci svézt muzejními vozidly.
13. října Připravuje se…
Vlak ke 100. výročí vzniku Československa
Slavnostní parní vlak pojede v trase Praha hl. n. – Praha-Smíchov – Beroun – Křivoklát – Rakovník – Lužná u Rakovníka, doprovodné akce budou probíhat na hradě Křivoklát a také bude otevřeno železniční muzeum v Lužné u Rakovníka.
28. října Připravuje se…
Den ROPIDu
Na sklonku roku 1993 byl založen ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy), přijďte s námi čtvrtstoletí pořádně oslavit.
konec listopadu Připravuje se…
Mikulášské jízdy
Parní vlaky budou jezdit ze stanice Praha-Smíchov po Praze a okolí a populární Cyklohráček se opět promění na Čertohráček. V sobotu vypraví mikulášské tramvaje a metro také pražský Dopravní podnik včetně bohatého doprovodného programu v jedné z vozoven.
1. a 2. prosince Připravuje se…
Vánoční Nalaďte se v metru
Čas předvánoční je většinou čas shonu, přijďte se na chvíli zastavit a zaposlouchat do příjemných vánočních melodií.
prosinec Připravuje se…