Praha pomůže seniorům s omezenou pohyblivostí – na očkování je odvezou mikrobusy na zavolání

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 13. 04. 2021

Hlavní město Praha schválilo rozšíření nabídky služeb tzv. mikrobusů na zavolání, které vozí osoby s těžkým zdravotním postižením. Díky částečnému uvolnění kapacit v souvislosti s celkovým snížením mobility obyvatel v rámci pandemických opatření bude možné využít tyto mikrobusy i pro odvoz seniorů nad 70 let (s omezenou pohyblivostí) a seniorů nad 80 let (bez omezení) na očkování a zpět.

 

„Rádi bychom co nejvíce zjednodušili našim seniorům možnost se bez problémů nechat naočkovat proti koronaviru. Ne každý se může snadno dopravit do nejbližšího očkovacího centra nebo nemocnice pomocí běžné MHD. Proto nyní nabídneme těmto skupinám spoluobčanů dočasně uvolněnou kapacitu v našich mikrobusech na zavolání, které běžně vozí pouze těžce zdravotně postižené,“ uvádí náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Služba bude fungovat standardně jako dosud, kdy je potřeba si mikrobus v dostatečném předstihu telefonicky nebo e-mailem objednat. Nově budou moci této služby využít i senioři s omezenou pohyblivostí nad 70 let a také všichni senioři nad 80 let, přičemž při převozu na očkování do očkovacích centrem nebo nemocnic se prokážou občanským průkazem, při cestě zpět pak potvrzením o očkování,“ popisuje fungování této novinky ředitel ROPID Petr Tomčík. Rozšířená přeprava seniorů na očkování bude platit do konce letošního roku.

V současné době provozují mikrobusy na zavolání společnosti Societa a Handicap-Transport. V zájmu zvýšení počtu provozovaných vozidel, jejich lepšího využití a zvýšení operativnosti této služby se aktuálně soutěží noví provozovatelé s předpokladem zahájení provozu v nové podobě cca od začátku roku 2022.

Kontaktní údaje pro objednání mikrobusu:

E-mail: dispecink@societa.cz, autodoprava.popelar@centrum.cz

Telefon: 274 772 290, 778 007 858, 602 267 040