Praha zajistí náhradní přívoz za uzavřené pěší lávky výtoňského železničního mostu

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 14. 12. 2017

Z důvodu dočasného uzavření pěších lávek výtoňského železničního mostu, který spojuje Výtoň se Smíchovem, bude od 15. prosince 2017 zajišťovat náhradní spojení vltavských břehů v této oblasti přívoz P5 v trase mezi přístavišti Císařská louka, Kotevní a Výtoň. Smíchovské přístaviště Kotevní se nachází 130 m jižně od železničního mostu. Tento původně sezonní přívoz bude provozován po celou dobu uzavření pěších lávek zdarma.

„Jedná se o plánovanou celkovou rekonstrukci. Dílčí opravou se pěší lávky na železničním mostě podařilo udržet v provozu v sezóně, kdy jsou velmi vytížené chodci a cyklisty, nyní už je ale uzavření nezbytné. Přívoz umožní lidem, aby se mohli dostat přes Vltavu v místech, kde jsou zvyklí,” uvedl náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD)

„Jsme rádi, že se podařilo najít tak rychle toto náhradní řešení v podobě přívozu, a že dopravce Pražské Benátky velmi aktivně spolupracoval na zprovoznění tohoto původně sezonního přívozu i v nelehkém zimním období,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

Přívoz P5 vypluje v pátek 15. prosince 2017 a bude provozován ve všední dny od 7:00 do 19:00, o víkendech a svátcích od 8:00 do 19:00 v základním intervalu 20 minut, v ranní a odpolední špičce zkráceném na 10 minut. Na své cestě obslouží přístaviště Císařská louka, Kotevní a Výtoň. Provozovat ho bude stejně jako během letní sezony společnost Pražské Benátky bezbariérově přístupným plavidlem o kapacitě 12 osob. Koncem března 2018 pak na sezonu přibude přístaviště Náplavka Smíchov a druhé plavidlo pro zajištění vyšší poptávky.