Pražský železniční den na Smíchově 23. 9. 2017

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 04. 09. 2017

V rámci oslav 25. výročí zapojení železnice do systému pražské městské hromadné dopravy se bude v sobotu 23. září 2017 konat na pražském smíchovském nádraží Pražský železniční den. Na své si přijdou malí i velcí fanoušci nejen železnice, ale i městské hromadné dopravy. Bohatý program se bude odehrávat cca mezi 9:00 a 18:00 nejen na smíchovském nádraží, ale na dalších místech v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy historickými i moderními vozidly, prohlídky technického zázemí pražské železnice, jízdy šlapací drezínou a mnoho dalšího.

Svézt se budete moci parním vlakem, historickým motorákem či moderními nízkopodlažními jednotkami. Nebudou chybět ani historické tramvaje a autobusy. Zpřístupněné budou prostory lokomotivního depa ve Vršovicích i zázemí pro údržbu vlaků v Michli. Prohlédnout si budete moci také Výtopnu Zlíchov nebo Království železnic za zvýhodněné vstupné. Po celý den bude na smíchovském nádraží bohatý doprovodný program včetně výstavy o historii i budoucnosti železnice v Praze.

Jednotlivá místa konání propojí několik zvláštních linek:

  • Tramvaj 42 v trase Kubánské náměstí – Koh-i-noor – Nádraží Vršovice – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Anděl – Smíchovské nádraží. Jízdní řád je k dispozici na Portálu JŘ.
  • Autobus PID1 v trase Smíchovské nádraží – Lihovar (Výtopna Zlíchov) – Anděl (Království železnic) – Smíchovské nádraží. Jízdní řád.
  • Autobus PID2 v trase Strašnická – Kubánské náměstí (návaznost na linku 42) – Depo Vršovice a zpět. Jízdní řád.

Přeprava na uvedených linkách je zdarma.

Kompletní program a jízdní řády vlaků

Na akci budou též zdarma k dostání publikace o železnici.

Plakát k akci

[PDF]

 

Událost na Facebooku