ROPID a IDSK požadují stabilizaci dopravy na Kladensku nejpozději od pondělí 4. 9. 2017

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 01. 09. 2017

V pondělí 4. září 2017 očekáváme další nápor nových cestujících – děti půjdou po prázdninách poprvé do školy. Proto je pro organizace ROPID a IDSK prioritou zajištění dopravní obslužnosti dle platných jízdních řádů a co nejrychlejší obnovení důvěry ve veřejnou dopravu po rozsáhlých výpadcích provozu během prvního týdne po integraci dopravy na Kladensku do systému Pražské integrované dopravy.

Oba organizátoři dopravy očekávají, že dopravce ČSAD MHD Kladno zajistí od pondělí 4. 9. 2017 ve spolupráci s ostatními dopravci plný počet spojů. K výpadkům v provozu v takovém rozsahu, jaký jsme zažili v tomto týdnu, již nesmí dojít,“ říká ředitel ROPID Petr Tomčík.

Vzhledem k očekávanému nárůstu počtu cestujících zejména mezi Prahou a Kladnem dojde k operativnímu posílení provozu na linkách ostatních dopravců. „Na lince 399 z Kladna do Prahy provozované dopravcem Kateřina Kulhánková – EXPRESCAR připravujeme od 4. září posílení provozu, ve špičkách bude na vybrané spoje nasazen kloubový autobus a ještě bude kapacitu operativně posilovat další standardní autobus,“ říká Martin Jareš, zástupce ředitele IDSK pro dopravu.

„V pondělí 4. září vzhledem k očekávanému přílivu dalších cestujících nasadíme do terénu maximum informátorů a dispečerů, aby mohli poskytovat informace cestujícím přímo v terénu,“ dodává Petr Tomčík.

Společně s dopravci bude ROPID a IDSK spolu s dopravci nadále intenzivně pracovat na doladění dalších nedostatků, ať už po stránce jízdních řádů, vybavení vozidel a zastávek, tak i v oblasti zlepšení informovanosti cestujících. Po jednání mezi ROPID, IDSK a krajským úřadem Středočeského kraje dopravce přislíbil dovybavit všechna zbývající vozidla v rámci MHD Kladno systémem pro sledování aktuální polohy, abychom měli my i cestující detailní přehled o skutečném provozu, a také okamžité zlepšení komunikace s dispečinkem dopravce.