S Cyklohráčkem mimořádně do železničního muzea v Lužné u Rakovníka nebo ke křivoklátským lesům a údolí Berounky

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 09. 06. 2021

Na pravidelné trase výletního vlaku Cyklohráček z Prahy kolem Okoře a do Slaného probíhá v současné době téměř dvouměsíční výluka kvůli opravě železniční tratě, při které je nutné vést vlak dočasně po odklonové trase! O víkendech od 12. do 27. června se proto vláček vydá na jinou trasu a sveze výletníky z Prahy netradičně přes Kladno a Lužnou do středočeského Rakovníka.

S Cyklohráčkem ke křivoklátským lesům

• Ranní vlak Os 10580 odjíždí beze změny ze stanice Praha hl. n. v 9:01. Do stanice Hostivice jede po své pravidelné trase (příj. 9:44 / odj. 9:45), odkud je veden odklonem přes Kladno, Kačici, Stochov a Lužnou u Rakovníka do Rakovníka (příj. 10:49). Ve stanici Rakovník je možné přestoupit na pravidelný osobní vlak ve směru na Křivoklát a Beroun.

• Dopolední vlak Os 10581 je veden ze stanice Rakovník v 11:00. Jede přes Lužnou u Rakovníka, Stochov, Kačici a Kladno do Hostivice (příj. 12:03 / odj. 12:07) a dále již po své pravidelné trase do stanice Praha hl. n. (příj. 12:48).

• Odpolední vlak Os 10582 odjíždí beze změny ze stanice Praha hl. n. ve 13:01. Do stanice Hostivice jede opět po své pravidelné trase (příj. 13:44 / odj. 13:45), odkud je také veden odklonem přes Kladno, Kačici, Stochov a Lužnou u Rakovníka do Rakovníka (příj. 14:49).

• Odpolední vlak Os 10583 jede ze stanice Rakovník v 16:57. Jede opět přes Lužnou u Rakovníka, Stochov, Kačici a Kladno do Hostivice (příj. 18:13 / odj. 18:14) a dále již po své pravidelné trase do stanice Praha hl. n. (příj. 18:59). Ve stanici Rakovník vlak navazuje na příjezd pravidelného osobního vlaku od Berouna a Křivoklátu.

Výlukový jízdní řád je k dispozici ke stažení zde nebo na konci této stránky.


Navštivte s Cyklohráčkem železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka

Přijďte se pokochat největší sbírkou parních lokomotiv na našem území. To však není vše – kromě parních lokomotiv tu najdete také historické motoráčky, dieselové či elektrické lokomotivy a spoustu dalších zajímavých exponátů potřebných pro drážní provoz.

 

 

 

Na co se můžete těšit?

  • komentovaná prohlídka vč. prohlídky haly oprav
  • výstava parních a dieselových lokomotiv
  • modelové kolejiště
  • dětské hřiště
  • vyhlídkové jízdy úzkorozchodnou železnicí

Mimořádná sleva pro cestující Cyklohráčku!

Od našich hrajvedoucích získáte přímo na palubě vláčku slevový kupón, za který získáte v pokladně muzea 1 ks vstupenky pro dospělé za cenu sníženého vstupného.

Více na http://www.cdmuzeum.cz/.


Náhradní autobusová doprava doveze cestující nejen na Okoř

Pro cestující směřující do oblíbených turistických destinací, jako je zřícenina hradu Okoř, Zoopark Zájezd, údolí Zákolanského potoka, Hradiště Budeč atp. bude po celou dobu výluky zajištěna náhradní autobusová doprava. Náhradní autobusy pojedou pouze v trase Hostivice – Slaný (- Zlonice – jen 26.6.) ! V železniční stanici Hostivice autobusy náhradní dopravy navazují na příjezdy/odjezdy výletního vlaku Cyklohráček (Praha hl. n. – Hostivice – Kladno – Rakovník).

Jízdní řád náhradní autobusové dopravy je k dispozici ke stažení zde nebo na konci této stránky.


Více informací a přesné jízdní řády najdete na www.pid.cz/cyklohracek a také na oficiálním facebookovém profilu www.facebook.com/cyklohracek. V Cyklohráčku platí Tarif Pražské integrované dopravy a Českých drah.

Ke stažení

  • Plakát k výluce [PDF]
  • Výlukový jízdní řád Cyklohráčku [PDF]
  • Výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy v úseku Jeneč – Okoř – Slaný [PDF]