Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu 17. dubna

Naposledy aktualizováno: 15. 04. 2021 | Publikováno: 15. 04. 2021 | Tisk

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. Stejně jako loni vyjedou vlaky například do Posázaví, Brd, na Kokořínsko nebo do Českého ráje. Novinkou letošní sezony je Lužickohorský rychlík, který pojede z Prahy přes Mladou Boleslav, Bezděz a Českou Lípu a Jedlovou do Mikulášovic.

 

Cyklohráček zahájí svou osmou sezonu

Každou sobotu, neděli i státní svátky vás až do konce října opět dvakrát denně sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. I letos se s ním podíváte na nejhezčí pražskou železniční trať – tzv. Pražský Semmering, odkud se přes Jinonice, Cibulku a Zličín dostanete do středočeské Hostivice a dále malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách, na rotundu sv. Petra a Pavla v Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Vlak během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum. Během první poloviny letošního roku Cyklohráček získá motorová lokomotiva řady 714 zbrusu nový pestrobarevný lak složený z barev jednotlivých hracích vozů.

Výhodné integrované jízdenky PID

Ve vlacích platí kromě tarifu jednotlivých dopravců také Tarif PID, díky kterému je možné kombinovat na jednu jízdenku jak vlak, tak i návazné autobusy nebo pražskou MHD. Při cestě po Středočeském kraji je možné využít také výhodné jednodenní jízdenky v celosíťové verzi včetně Prahy za 240 Kč nebo jen so 4. tarifního pásma za 160 Kč. Pro majitele předplatních jízdenek pro Prahu nabízíme také doplatkovou celodenní jízdenku pro vnější pásma za 150 Kč.

Jízdní řády jednotlivých rekreačních vlaků

Cyklohráček

Více informací o provozu vlaku najdete zde.

směr TAM Stanice / Zastávka směr ZPĚT
9:01 13:01 Praha hl. n. 12:48 18:59
9:11 13:10 Praha-Smíchov severní nástup. 12:36 18:36
9:20 13:20 Praha-Jinonice 12:27 18:27
9:23 13:23 Praha-Cibulka 12:24 18:24
9:38 13:38 Praha-Zličín 12:19 18:19
9:42 13:42 Hostivice-Sadová 12:10 18:10
9:45 13:45 Hostivice 12:07 18:07
9:51 13:51 Jeneč zastávka 11:55 17:57
9:54 13:54 Hostouň u Prahy 11:52 17:54
Dobrovíz-Amazon 17:53
9:56 13:56 Dobrovíz 11:50 17:50
10:01 14:01 Středokluky 11:46 17:46
10:04 14:04 Tuchoměřice 11:39 17:37
10:09 14:09 Noutonice 11:35 17:33
10:15 14:15 Kováry 11:27 17:25
10:18 14:18 Zákolany zastávka 11:24 17:22
10:22 14:22 Koleč 11:20 17:18
10:31 14:31 Podlešín 11:11 17:09
10:37 14:37 Slaný předměstí 11:06 17:04
10:41 14:43 Slaný 11:02 17:00
 – 14:55* Zlonice 16:44*
* v úseku Slaný – Zlonice jede jen ve dnech 17. 4., 24. 4.,
8. 5., 22. 5., 5. 6., 31. 7., 28. 8., 25. 9. a 30. 10. 2021

Cyklovlak Cyklo Brdy​

směr TAM Stanice / Zastávka směr ZPĚT 
8:17 Praha hl. n. 19:39
8:30 Praha-Smíchov 19:27
9:18 Beroun 18:46
9:33 Zdice 18:27
9:42 Lochovice 18:15
9:51 Jince 18:05
10:09 Příbram 17:52
10:12 Příbram sídliště 17:45
10:19 Milín 17:39
10:34 Březnice 17:26
10:49 Bělčice 17:07
11:03 Blatná 16:53

Výletní vlak Český ráj

směr TAM Stanice / Zastávka směr ZPĚT
8:44 Praha Masarykovo n. 19:20
8:53 Praha-Libeň 19:13
9:39 Nymburk město 18:27
9:57 Křinec 18:07
10:05 Rožďálovice 17:59
10:14 Kopidlno 17:51
10:32 Jičín 17:33
10:37 Železnice 17:27
10:42 Jinolice 17:22
10:46 Libuň 17:18
10:55 Rovensko p. Troskami 17:07
10:58 Ktová 17:03
11:01 Borek p. Troskami 17:01
11:05 Hrubá Skála 16:57
11:08 Karlovice-Sedmihorky 16:54
11:13 Turnov město 16:49
11:19 Turnov 16:43

Kokořínský rychlík

Více informací o provozu vlaku najdete zde.

směr TAM Stanice / Zastávka směr ZPĚT
8:26 Praha-Vršovice 18:58
8:36 Praha hl. n. 18:48
8:43 Praha-Vysočany 18:40
8:53 Praha-Kbely 18:32
8:58 Praha-Čakovice 18:28
9:11 Neratovice 18:13
9:19 Všetaty 18:07
9:47 Mělník 17:56
10:12 Lhotka u Mělníka 17:26
10:27 Kanina 17:08
10:33 Mšeno 17:03

Lužickohorský rychlík

Vlak zahájí svůj provoz až v neděli 18. 4. 2021 !

Pozor – výluka ! Ve dnech 18. 4., 24. 4. a 25. 4. 2021 bude z důvodu výluky traťové koleje veden Lužickohorský rychlík v úseku Praha hl. n. – Mladá Boleslav hl. n. v obou směrech odklonem.
Vlak nezastavuje ve stanicích a zastávkách Praha-Vysočany, Praha-Kbely, Praha-Čakovice, Neratovice a Všetaty, náhradou zastavuje ve stanicích Praha-Libeň a Neratovice město.

Více informací o provozu vlaku najdete zde.

směr TAM Stanice / Zastávka směr ZPĚT
8:48 Praha-Vršovice 19:43
8:59 Praha hl. n. 19:30
9:07 Praha-Vysočany 19:23
9:16 Praha-Kbely 19:15
9:22 Praha-Čakovice 19:12
9:39 Neratovice 18:49
9:50 Všetaty 18:40
10:19 Mladá Boleslav hl. n. 18:13
Bakov nad Jizerou 18:04
Bělá pod Bezdězem 17:43
10:48 Bezděz 17:32
11:05 Doksy 17:21
11:08 Staré Splavy 17:10
11:36 Česká Lípa střelnice 16:51
11:48 Nový Bor 16:40
11:55 Svor 16:29
12:03 Nová Huť v Lužických horách 16:20
12:07 Jedlová 16:16
12:13 Chřibská 16:05
12:19 Rybniště 16:01
12:22 Krásná Lípa město 15:57
12:37 Krásná Lípa 15:54
12:47 Panský 15:38
12:52 Brtníky 15:28
13:03 Mikulášovice střed 15:16
13:09 Mikulášovice dolní nádraží 15:10

Rakovnický rychlík

Více informací o provozu vlaku najdete zde.

směr TAM Stanice / Zastávka směr ZPĚT
9:09 Praha hl. n. 17:26
9:20 Praha-Smíchov 17:17
10:12 Beroun 16:42
10:24 Nižbor 16:15
10:34 Zbečno 16:03
10:45 Roztoky u Křivoklátu 15:54
10:50 Křivoklát 15:50
11:07 Rakovník 15:34

Posázavský motoráček

Více informací o provozu vlaku najdete zde.

směr TAM Stanice / Zastávka směr ZPĚT
pouze soboty
a 28.10.
pouze neděle
státní svátky
mimo 28.10.
pouze soboty
a 28.10.
pouze neděle
státní svátky
mimo 28.10.
7:39 12:24 Praha hl. n. 13:37 19:37
7:44 12:29 Praha-Vršovice 13:30 19:23
7:48 12:33 Praha-Kačerov 13:25 19:18
7:58 12:41 Praha-Braník 13:18 19:11
8:17 12:55 Vrané nad Vltavou 13:05 18:58
8:27 13:07 Davle 12:55 18:40
8:33 13:13 Petrov u Prahy 12:48 18:32
8:39 13:19 Luka pod Medníkem 12:42 18:26
8:47 13:27 Jílové u Prahy 12:35 18:19
8:57 13:37 Krhanice 12:24 18:07
9:04 13:54 Týnec nad Sázavou 12:18 18:01
9:18 14:08 Čerčany 12:04 17:34