Symbolické ukončení 6. sezóny Cyklohráčku s Esmeraldou 26. 10. 2019

Naposledy aktualizováno: 10. 01. 2024 | Publikováno 22. 10. 2019

S příchozím podzimem končí již tradičně provoz sezónního výletního vlaku Cyklohráček. Symbolické ukončení jeho 6. sezóny se uskuteční v sobotu 26. října 2019, k němuž ROPID, národní dopravce České dráhy a.s. a Železniční muzeum Zlonice pořádají doprovodný program nejen pro příznivce kolejové dopravy.

 

 

Na co se můžete těšit

 • ranní jízda Cyklohráčku z Prahy přes Hostivici a Kladno do Lužné u Rakovníka a zpět
 • odpolední jízda Cyklohráčku z Prahy přes Kralupy nad Vltavou až do Zlonice (Železniční muzeum Zlonice) a zpět
 • po celý den svezení v motorovém vozu řady 912 “Esmeralda”, který byl součástí soupravy od začátku provozu Cyklohráčku v r. 2014
 • doprovodný program v Železničním muzeu Zlonice
 • jízdy historickými autobusy (v trase Hostivice – Jeneč – Slaný – Zlonice)

O Cyklohráčku

Cyklohráček je sezónní vlak pro malé i velké výletníky, který je speciálně upraven dětskými herničkami v jednotlivých vozech a vagónem pro přepravu cyklistů s jízdními koly. V Cyklohráčku najdete dvoje balónkoviště, hernu pro menší děti, stavebnice, skládačky, děti si mohou kreslit křídami po tabuli či namalovat obrázek na motivy vláčku v kreslícím koutku. Tzv. hrajvedoucí vám ochotně půjčí i další hry, aby cesta na výlet rychle utíkala.

 • Ranní vlak (Os 9780) odjíždí ze stanice Praha hl. n. v 09:02 hod. Je veden Prokopským údolím a přes Rudnou u Prahy do Hostivice, odkud pokračuje po trati 120 přes Kladno do Lužné u Rakovníka.
 • Polední vlak (Os 9781)je veden z Lužné u Rakovníka v 11:15 hod. zpět po trati 120 přes Kladno až do Hostivice. Odtud jede do Prahy přes Rudnou u Prahy a Prokopským údolím až na pražské hlavní nádraží.
 • Odpolední vlak (Os 9782) odjíždí ze stanice Praha hl. n. ve 13:02 hod. Je veden po trase přes Kralupy nad Vltavou do královského města Slaný a dále až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachízí železniční muzeum, které bude slavnostně zakončovat letošní sezónu stejně, jako tomu bude u Cyklohráčku.
 • Podvečerní vlak (Os 9783) odjíždí ze stanice Zlonice v 16:41 hod. I cestou zpět do Prahy je veden po trase přes Kralupy nad Vltavou až do stanice Praha hl. n.

Pokud budete cestovat jako větší skupina cestujících (nejlépe 10 a více osob), doporučujeme včasné zařízení rezervace místa k sezení na adrese prahanostalgie@cd.cz. Cyklohráčkem je možné cestovat nejen za tarif ČD, ale také za běžný tarif Pražské integrované dopravy.

 

Doprovodný program v Železničním muzeu Zlonice

Mašiny, vagóny, nádraží, depa, návěstidla, závory, koleje, výhybky a vše ostatní, co se životem na železnici souvisí, spatříte v Železniční muzeum v Lisovicích nedaleko železniční stanice Zlonice. V muzeu se budete moci svézt po úzkorozchodné průmyslové dráze, prohlédnout si řadu historických lokomotiv i vagónů či si také prohlédnout dávné vybavení železničních stanic.

Železniční muzeum v Lisovicích bude v sobotu 26.10.2019 otevřené od 9:00 do 16:30 hodin. Od zlonického nádraží k areálu muze bude zavedena autobusová doprava s historickými vozidly, těšit se můžete také na:

 • výstavu historických automobilů
 • poslední jízdy malodráhy před zimním spánkem
 • občerstvení a upomínkové předměty firmy MALKUS

 

Cestující z Cyklohráčku mohou pro vstup do muzea využít speciální slevy na rodinné vstupné – dva dospělí a až tři děti zaplatí jen 150,-Kč. Tato sleva je pak platná po předložení slevového kuponu, který dostanete od hrajvedoucích přímo ve vlaku.

Cesta z Prahy do Zlonic: Cyklohráčkem ve 13:02 z Prahy hl.n. do Zlonic a následně cca 1 km pěšky nebo historickými autobusy (kyvadlová doprava zdarma – omezená kapacita míst)

Cesta ze Zlonic zpět do Prahy: Historickými autobusy od muzea k železniční stanici Zlonice a následně Cyklohráčkem do Prahy hl.n.

Více informací na http://zmzlonice.draha.net/.