Trvalé změny PID od 15. 10. 2017: úprava jízdních řádů na Kladensku a rozšíření integrace na železnici na Kralupsku

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 13. 10. 2017

Od 15. října 2017 vstoupí v platnost nové jízdní řády části autobusových linek PID na Kladensku a také se rozšíří možnost používání jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve vlacích na Kralupsku. Regionální autobusové linky PID na Kladensku se mění na základě vyhodnocení provozu a požadavků obcí i cestujících, změna linek MHD v Kladně je vyvolána požadavkem jejich objednatele Statutárního města Kladna.

Na železnici je díky osazení označovačů jízdenek možné využívat papírové jízdenky PID pro jednotlivou jízdu bez předchozího označení jinde i na vlakových linkách S4 a S42 v úseku Kralupy nad Vltavou – Vraňany. Označovače jízdenek PID budou nově umístěny ve stanicích a zastávkách Nelahozeves zámek, Nelahozeves, Nové Ouholice, Mlčechvosty a Vraňany. Současně bude umožněno označení jízdenky pro jednotlivou jízdu také na celé lince S42 Kralupy n. Vlt. – Vraňany – Lužec nad Vltavou, kde bude možné jízdenky označovat bezprostředně po nástupu v označovači umístěném přímo ve vozidle.

V autobusové dopravě dochází k následujícím změnám:

Změněné linky PID v rámci MHD Kladno:

601:   změna většiny spojů celotýdenně

602:   změna většiny spojů v pracovní dny a vybraných spojů o víkendech

603:   změna většiny spojů celotýdenně

604:   změna vybraných spojů v pracovní dny ráno a odpoledne

605:   změna většiny spojů celotýdenně

606:   změna většiny spojů celotýdenně

607:   změna vybraných spojů celotýdenně

609:   obnoveno zajíždění většiny spojů celotýdenně do zastávek Poldi, Průmyslová a Kübeck; ruší se zastávky U Hřbitovů a Na Kopci

612:   změna vybraných spojů v pracovní dny ráno a odpoledne

613:   změna většiny spojů v pracovní dny

616:   změna části spojů celotýdenně

Ostatní změněné linky PID:

306:   změna vybraných spojů v pracovní dny ráno

316:   změna vybraných spojů v pracovní dny ráno

617:   změna 1 spoje v pracovní dny ráno do Kladna

620:   změna vybraných spojů v pracovní dny ráno

626:   změna 1 spoje v pracovní dny ráno do Kladna

Zároveň je díky skončení uzavírky mezi Unhoští a Pavlovem plnohodnotně zavedena návaznost ranních spojů linky 319 z Unhoště na vlaky S5 do Prahy, což vytváří rychlou a spolehlivou alternativu k častým kolonám na Karlovarské silnici při cestách přímým autobusem z Unhoště do Prahy.

S ohledem na fakt, že linky PID zařazené do MHD Kladno jsou plně v kompetenci jejich objednatele města Kladna, žádáme cestující, aby případné připomínky k jízdním řádům nebo dotazy na případné mimořádnosti v provozu směřovali přímo na Magistrát města Kladna.