Ukončení letní sezóny přívozů

V neděli 30. 10. 2016 vyplují letos naposledy lodě na sezonních přívozech P3 (Lihovar – Veslařský ostrov), P5 (Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov), P6 (Lahovičky – Nádraží Modřany) a P7 (Pražská tržnice – Ostrov Štvanice – Karlín). Všechny tyto lodní linky opět vyplují koncem března 2017.

V provozu přes zimní období zůstávají přívozy P1 (Sedlec – Zámky) a P2 (V Podbabě – Podhoří). Vzhledem k plynule rostoucímu zájmu Pražanů i návštěvníků metropole o vltavské přívozy očekáváme i letos rekordní počet cestujících, který by se měl vyšplhat přes 450 000.

V letošním roce byla nasazena nová plavidla na linkách P1, P2, P5 a P6, což přineslo nejen pohodlnější cestování zejména cestujícím s koly nebo kočárky, ale také navýšení kapacity. Pozitivní ohlasy jsou i na letošní rozšíření provozní doby přívozů P5, P6 a P7 (v pracovní dny ráno a variantní ukončení provozu večer dle délky denního světla), v září a říjnu se osvědčil zkušebně posílený provoz na lince P5 druhou lodí v pátek odpoledne a o víkendech. Zkulturněn byl také vzhled většiny přístavišť včetně zastávkových označníků, které nově odpovídají běžným zastávkám MHD.