V Edenu testujeme novou pěší směrovku Čitelné Prahy

Naposledy aktualizováno: 24. 06. 2024 | Publikováno 24. 06. 2024

Součástí rodiny nových navigačních prvků pro pěší pohyb po Praze jsou také směrovky navigující na blízké i vzdálenější cíle v dané lokalitě včetně orientačního dochozího času. Abychom v ulicích Prahy nevytvářeli další zbytečné konstrukce, preferujeme umístění směrovek na stávající sloupy veřejného osvětlení nebo jiné sloupy v uličním prostoru. První směrovku umístěnou na již existující nosič testujeme od konce června 2024 na frekventované křižovatce Slavia-Eden na rohu Vršovické a Bělocerkevské ulice. Poblíž se nachází i prototyp Totemu, výrazného značení vlakových nádraží nebo stanic metra.

První prototyp samostatně stojící směrovky můžete už rok využívat u Holešovické tržnice. Jeho využitelnost i materiálovou odolnost tam testujeme společně s hlavním prvkem nové pěší navigace obeliskem zobrazujícím mapy blízkého i vzdálenějšího okolí s natočením z pohledu diváka. Na základě praktických poznatků z testování nových konstrukcí dotvoří designéři ze studia A69 finální portfolio mobiliáře Čitelné Prahy pro pěší navigaci, který nahradí stávající hnědé turistické dopravní značení a výrazně zlepší orientaci v ulicích Prahy.

A na jakých dalších místech se už brzy dočkáte nových směrovek či obelisků? V letošním roce nás čekají nové obelisky na ostrově Štvanice, u stanice metra Palmovka, nebo vlakové zastávky Praha-Dolní Počernice. V příštím roce bude pěší navigace JIS nasazena ve větší míře také v městské části Praha Běchovice.

Za spolupráci při realizaci děkujeme společnosti Technologie hlavního města Prahy.