V sobotu 23. 3. vyráží Cyklohráček do 11. sezony

Výletní vlak Cyklohráček letos vstupuje již do své jedenácté sezony a poprvé vyjede v sobotu 23. 3. 2024. V rámci svého trvalého stavu jezdí v nezměněné trase. Z pražského hlavního nádraží se tak opět vydá do středočeského královského města Slaný. Podíváte se tak na nejhezčí pražskou železniční trať, tzv. Pražský Semmering, dále do malebného kraje kolem zříceniny hradu Okoř a do Zákolanského údolí, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochované stavbě v Čechách – rotundě sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem zůstává konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké.

Cyklohráček taktéž během sezóny zavítá o vybraných sobotách až k železničnímu muzeu ve Zlonicích, celkem se jedná o 6 odpoledních jízd. Vzhledem k začínající rekonstrukci pražského smíchovského nádraží bude v letošní sezóně vyjíždět z Prahy hl. n. jen ranní Cyklohráček, který se sem večer opět vrátí. Polední pár vlaků bude začínat a končit ve stanici Praha-Smíchov. Aktuální informace o provozu a případných změnách a výlukách jsou k dispozici na obvyklých informačních portálech – na webových stránkách PID či na sociálních sítích Cyklohráčku, dále na informační lince Pražské integrované dopravy 234 704 560 nebo na informační lince Českých drah 221 111 122.

  • Další informace k 11. sezoně Cyklohráčku, včetně aktuálního jízdního řádu, nabízí také letáček Cyklohráčku (PDF ke stažení zde)

I na letošní rok připravujeme ve spolupráci s národním dopravcem České dráhy a. s. speciální výlety, při kterých se s Cyklohráčkem podíváme do nejrůznějších turisticky zajímavých destinací ve Středočeském kraji. Vzhledem k velkému zájmu cestujících zůstává četnost těchto letních jízd stejná jako loni. Můžete se tedy těšit opět na 14 výletů, jež se uskuteční každé úterý a čtvrtek, a to od 9. 7. do 22. 8. 2024. Podrobnosti budou zveřejněny na obvyklých informačních portálech.

Cyklohráček prošel mezi loňskou a letošní sezónou pravidelnou údržbou s lokálními opravami. Především nejmenší cestující se mohou těšit na nové balónky v obou balónkovištích nebo na zbrusu nové modely dřevěných vláčků, které naleznou v nízkopodlažním oranžovém voze. Naši hrajvedoucí připravují na celý rok také zábavné kvízy pro celou rodinu. Jedním z hlavních lákadel nadále zůstává původní stanoviště strojvedoucího, které bylo před několika lety přestavěno na pomyslnou dětskou hernu. Infocentrum Pod Velvarskou branou ve Slaném obnovuje pro cestující Cyklohráčku oblíbenou hru s Bořkem – Cestu za zlatým pokladem.

Letošní sezóna běží od 23. března až do 28. října 2024. Rezervace míst k sezení se neprovádějí. Výběr volných míst k sezení či stání je do vyčerpání kapacity jednotlivých vozů. Ve vlaku neplatí žádné speciální jízdné. Vláček stále jezdí za standardní Tarif Pražské integrované dopravy (PID), Tarif Českých drah (ČD) nebo Systém jednotného tarifu OneTicket. Nedílnou součástí je služba tzv. ČD Minibaru – v tzv. cyklovoze tak lze ve výdejním okénku zakoupit drobné občerstvení.