Vlakem, autobusem i MHD na jednu jízdenku i na Nymbursku, Neveklovsku a Sedlčansku

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 22. 03. 2017

Od konce března, resp. začátku dubna 2017 bude možné na jednu jízdenku cestovat vlakem, autobusem i městskou dopravou hned ve třech nových oblastech – na Nymbursku, Neveklovsku a Sedlčansku. Systém Pražské integrované dopravy se tak rozšíří do dalších 49 měst a obcí Středočeského kraje o 16 nových autobusových linek. Do jednoho integrovaného systému budou zapojeny také vlaky včetně rychlíků na trasách Praha – Nymburk – Poděbrady a Praha – Benešov.

„Integrace dopravy znamená svobodné cestování vlakem, autobusem i městskou hromadnou dopravou na jednu jízdenku. Cestující si mohou vybrat mezi jednorázovými papírovými jízdenkami nebo předplatními kupony na měsíc nebo čtvrtletí, které mohou výhodně kombinovat s kupony pro Prahu. Cestující získají díky integraci také lepší návaznosti mezi jednotlivými spoji,“ uvádí náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy Petr Dolínek.

„Nový systém dopravy přinese Středočechům mnohem širší nabídku spojení do Prahy nejen ve směru z Poděbrad, Nymburka, Benešova a Sedlčan, ale zlepší se nabídka spojení i v rámci místních cest po Středočeském kraji. S jednou jízdenkou budou moci libovolně kombinovat železnici i regionální autobusy, s předplatními kupony pak výrazně ušetří zejména při každodenním dojíždění do školy či za prací,“ uvádí radní Středočeského kraje pro oblast dopravy František Petrtýl.

Jako první se do integrované dopravy zapojí Nymbursko, a to v neděli 26. března 2017. Zavedeno bude 7 nových autobusových linek PID a rozšířen bude provoz 4 stávajících linek PID. Ty nahradí 14 stávajících linek Středočeské integrované dopravy včetně městské dopravy v Nymburce. Integrovány budou linky v oblasti mezi Poděbrady, Nymburkem, Vlkavou, Pečkami, Sadskou, Milovicemi a Lysou nad Labem. Nová linka PID vyjede také přes Loučeň do Seletic. Rozšířena bude platnost jízdenek PID na železnici v této oblasti, a to včetně rychlíků na trase Praha – Poděbrady. Zapojením MHD Nymburk bude zachována souběžná platnost tarifu PID a MHD Nymburk na linkách PID na území Nymburka. V Nymburce dojde také k přejmenování části zastávek.

Od soboty 1. dubna 2017 se integrovaná doprava rozšíří také do oblastí Neveklovska, Netvořicka, Novoknínska a Sedlčanska. V této oblasti bude zavedeno 9 nových autobusových linek PID a rozšířen bude provoz 6 stávajících linek PID. Integrovány budou linky Praha – Neveklov, Praha – Sedlčany a další regionální spoje vyjíždějící z Benešova, Neveklova, Netvořic, Týnce nad Sázavou, Sedlčan a Nového Knína. Nové linky integrované linky nahradí 23 stávajících linek Středočeské integrované dopravy. Rozšířena zde bude také platnost jízdenek PID na železnici v úseku Čerčany – Benešov u Prahy, a to včetně rychlíků ČD na trase Praha – Benešov.

„Aby byli cestující o nových jízdních řádech a změnách cen jízdného dobře informováni, rozvážíme v těchto dnech tisíce informačních letáků s jízdními řády do jednotlivých měst a obcí i autobusovým a železničním dopravcům. Před samotnou změnou i v první pracovní den po změně jízdních řádů budou v terénu naši informátoři, kteří poradí s cestováním přímo na místě,“ doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Informátoři budou přítomni v Nymburce, Poděbradech, Sedlčanech, Neveklově, Benešově a v Praze na Smíchovském nádraží. Všechny potřebné informace najdou cestující také na webové stránce www.ropid.cz/integrace2017.

Nymbursko

Nové autobusové linky PID 442, 480, 483, 493, 497, 498, 499
Změněné autobusové linky PID 432, 433, 434, 436, 443
Nově zapojené vlakové linky R10 (Praha – Poděbrady), R22, S21, S25, S31

Neveklovsko a Netvořicko

Nové autobusové linky PID 452, 453, 454, 455, 459, 485
Změněné autobusové linky PID 332 (Praha – Neveklov), 362, 390, 438
Nově zapojené vlakové linky R17 (Praha – Benešov)

Novoknínsko a Sedlčansko

Nové autobusové linky PID 360 (Praha – Sedlčany), 460, 486
Změněné autobusové linky PID 338, 361, 390, 437, 438, 439, 440, 488