Vyhodnocení (1. čtvrtletí 2024)

Naposledy aktualizováno: 12. 06. 2024 | Publikováno 12. 06. 2024

Vyhodnocení standardů kvality se provádí každé čtvrtletí. Zveřejněny jsou konkrétní hodnoty plnění za jednotlivé druhy dopravy i dopravce  Jednotlivé čtvrtletní výsledky se sdružují do ročních vyhodnocení a vytváří se tak souvislá vývojová řada, kde si může každý cestující ověřit celkový vývoj kvality poskytovaných služeb.

AUTOBUSY

V rámci pravidelného měření a vyhodnocování úrovně kvality jednotlivých autobusových dopravců PID proběhlo vyhodnocení plnění Standardů kvality PID za 1. čtvrtletí 2024. Hodnotí se celkem 21 indikátorů napříč všemi 33 dopravci, jak v rámci Prahy, tak i Středočeského kraje, a to i u dopravců sousedních krajů, kteří zajišťují výkony na území systému PID. Mezi sledovanými indikátory jsou plnění grafikonu, přesnost provozu, bezbariérovost, informování ve vozidlech, stáří vozového parku nebo čistota vozidel a teplotní komfort. Sleduje se také ústrojová kázeň řidičů a míra dodržování jejich povinností.

Všechny požadované indikátory splnili tentokrát 4 dopravci (Dopravní podnik hl. m. Prahy, ČSAD Jindřichův Hradec, KAD BUS a ICOM Jihlava), velmi kvalitní výkon podalo dalších 7 dopravců s jediným nesplněným indikátorem (ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, AUTODOPRAVA LAMER, BusLine Jižní Čechy, ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, ČSAD Liberec, Dopravní společnost Ústeckého kraje a Transdev Střední Čechy).

Nejlépe plněným indikátorem je opět „Tepelná pohoda“ (splnili všichni dopravci). Další poměrně bezproblémové indikátory jsou „Bezbariérovost vozidel“, „Garance bezbariérových spojů“, „Čistota vozidel“ a „Stáří vozového parku“. U indikátoru „Přesnost provozu“ došlo oproti minulému čtvrtletí k mírnému zhoršení (nesplnili nově další 2 dopravci). Naopak nejhůře je i nadále plněný indikátor „Informování ve vozidlech“, který splnilo jen 14 dopravců, nicméně oproti předchozímu čtvrtletí ho nově splnili další 3 dopravci. Druhým nejproblematičtějším indikátorem bylo stejně jako v minulém čtvrtletí „Plnění grafikonu“, který nesplnilo 11 dopravců (4 dopravci ale nově tento indikátor splnili). Větší počet závad jsme zaznamenali také u indikátoru „Funkčnost odbavovacího zařízení“, který nesplnilo 9 dopravců.

METRO, TRAMVAJE, VLAKY

Viz přiložené tabulky (viz níže).

 

Vyhodnocení standardů v tabulkách pro rok 2024