Výletní vlak Cyklohráček vyjíždí do své 9. sezóny

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 24. 03. 2022

Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyjíždí již do své 9. sezony. Stejně jako v předchozích letech bude jezdit opět o sobotách, nedělích a státních svátcích, a to od 26. března do 30. října 2022.

 

 

 

Základní trasa vlaku se nemění, dvakrát denně pojede pestrobarevná souprava z pražského hlavního nádraží do Slaného. Podíváte se na nejhezčí pražskou železniční trať, tzv. Pražský Semmering, a přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny navíc ještě šestkrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum. Novinkou letošní sezóny bude sedm speciálních jízd o letních středách od 13. července do 24. srpna 2022, které zamíří do různých turisticky zajímavých lokalit. Zájemci si budou moci udělat výlet např. do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka, na hrad Křivoklát nebo Český Šternberk či navštívit královské město Louny.

Ve vlakové soupravě Cyklohráčku jsou řazeny čtyři osobní vozy, tři z nich jsou přestavěny na hrací herny především pro malé výletníky a jeden je určen pro cykloturisty. Soupravu poveze motorová lokomotiva 714, nazývaná Veselá kráva, která byla před letošní sezónou opravena a získala nový barevný nátěr, tematicky dokreslující soupravu Cyklohráčku jako celek. Součástí provozu vlaku je i letos nabídka drobného občerstvení formou tzv. ČD Minibaru, kde si můžete zakoupit drobné občerstvení (například káva, čaj a malý snack).

Více informací najdete na www.pid.cz/cyklohracek.