Zažijte město jinak při Dni bez aut 19. 9. 2020

Každý rok se od 16. do 22. září pořádá Evropský týden mobility a ani ten letošní není výjimkou. Do akce, která už od roku 2002 spojuje města po celé Evropě, se i letos zapojuje hlavní město Praha s bohatým programem, ze kterého si určitě vyberete i vy. Přijďte se dozvědět více o šetrných způsobech dopravy a užít si kulturní, sportovní nebo další aktivity! Oslavy Evropského týdne mobility pro širokou veřejnost pak vyvrcholí v sobotu 19. září tzv. Dnem bez aut, kdy se otevřou ulice veřejnosti a zábavě ve čtyřech městských částech. Současně budou ve více než 80 pražských lokalitách probíhat tradiční sousedské slavnosti Zažít město jinak.

Kompletní přehled informací o Evropském týdnu mobility najdete zde.

Praha 3 – Ondříčkova ul.

Den bez aut se uskuteční od 10 do 18 hod. přímo pod Žižkovskou věží. Jeho cílem je nejen inspirovat k možným řešením na téma udržitelné dopravy, ale i udržitelného způsobu života vůbec. Pestrý kulturní, zábavný a edukativní program bude pod heslem „Přines, co tě tíží, a odnes, co tě těší“ rozšířen o velký SWAP – výměnu věcí, které vám již nevyhovují, ale jinému ještě mohou dobře posloužit. Na místě nebude chybět pojízdný cykloservis.

Vyhlídkové jízdy Prahou 3

V rámci sobotní akce Dne bez aut tu nebude chybět náš informační stan Pražské integrované dopravy s aktuálními informačními letáky a brožurami týkající se systému PID. K dispozici budou i tradiční propagační materiály především pro malé návštěvníky.

Z Ondříčkovy ulice bude taktéž zhruba každých 45 minut vypravován na okružní nostalgickou linku historický autobus Karosa ŠD 11 Tourist. Na jeho palubě nebude tentokrát chybět průvodce, který vás obeznámí se zajímavostmi po trase linky.

Praha-Suchdol – Suchdolské nám.

Od 13 do 19 hod. budou připraveny zábavné workshopy, půjčovna elektrokol a hopsadel, prevence úrazů a první pomoc pro cyklisty, prezentace kampaně Pešky do školy, živá hudební produkce, fruitbike, zdravý životní styl, komentovaná cyklojízda, občerstvení, skákací hrad a občerstvení

Praha-Dolní Měcholupy

I zde jen odpoledne od 13 do 19 hod. se pěší zónou stane prostor u radnice na Dolnoměcholupské ulici. Konkrétní program se finalizuje (sledujte www.dolnimecholupy.cz/2020/07/16/den-bez-aut), ale v Dolních Měcholupech upřednostňují vystoupení místních divadelních ochotníků, hudebníků a dalších umělců. Kromě kulturního programu se budete moci zapojit do různých sportovních aktivit.

Praha-Újezd – Formanská ul.

Velké množství stanovišť s prezentacemi komunitní činnosti, propagací udržitelné dopravy a zdravého životního stylu a bohatý kulturní a sportovní program najdete hned v několika místních lokalitách, a to taktéž od 10 do 18 hod. Na Kateřinském náměstí (hudba, zpěv, loutky, aerobic, šerm, e-kola), v areálu Fotbalgolfu (hudba, sport, bleší trh, malování na obličej), před MŠ a ZŠ Formanská (finanční gramotnost, MŠ dílničky, ZŠ vzdělávací program i prezentace nové ZŠ), na Náměstí Újezd (hudba, zpěv, aerobic, BESIP, nanuková show, letní kino) a v Hasičské zbrojnici (nafukovací atrakce, horolezecká stěna, dopravní výchova, vodní záchranáři).

Změna programu vyhrazena !