Maappi

O Maappi

Maappi je dobročinný projekt, jehož hlavní tváří je čtrnáctiletý Matěj Hošek, který je „tak trochu jiný”. Matěj trpí od malička těžkou formou Aspergerova syndromu s hlubokými úzkostmi. Rodiče si s ním dlouho nevěděli rady, až mu jednou do ruky dali mapu pražské MHD. Matěj si mapy okamžitě zamiloval a našel v nich tolik hledaný klid.

Od té doby Matěj kreslí své vlastní mapy, které jsou, pod dobročinnou značkou Maappi, umisťovány na různé předměty a prodávány. Podstatnou část zisku chce rodina investovat zpět do systému a zlepšit především psychiatrickou péči pro děti s PAS a vzdělávání, které nyní stojí školy značné peníze.

Naše spolupráce

V rámci přípravy nových smluv s dopravci na období od roku 2020 se organizace ROPID a IDSK rozhodli, že aktualizují Standardy kvality PID tak, aby lépe odpovídali aktuálním potřebám cestujícím. Součástí Standardů kvality PID jsou takzvané návazné přílohy, které určují na příklad vzhled vozidel, displejů nebo funkcionality prvků ve vozidlech. A právě příloha zvaná „Jednotný vzhled vozidel PID“, která do té doby určovala pouze vnější vzhled, se rozšířila i na interiér vozidel. K vnějšímu laku vozidel se sladily i prvky jako je podlahová krytina a zádržné tyče.

Nejviditelnější prvek interiéru, kterým sedadla jsou, ale nemohl zůstat jen tak „obyčejný“. Tehdy jsme si vzpomněli právě na Matěje z Maappi a jeho lásku k veřejné dopravě a mapám. Oslovili jsme Maappi s nabídkou spolupráce, která spočívala v navrhnutí vzoru sedadel. Maappi nabídku přijali a posléze vzniknul motiv, který již jistě znáte. Tento motiv byl přenes na sedadla v červené a modré barvě – červená jsou klasická sedadla a modrá jsou sedadla vyhrazená.

 

Více o Maappi

Celý příběh Matěje – zde.

Jak Maappi pomáhá – zde.

Eshop Maappi – zde.