Zrušení provozu školních linek a spojů, zrušení rekreačních a nočních vlaků, povinné roušky na zastávkách

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 13. 10. 2020

V návaznosti na pokračující pokles počtu cestujících z důvodu aktuálně vyhlášeních mimořádných opatření vládou ČR, uzavření škol a doporučení hygieniků na omezení pohybu obyvatelstva kromě nezbytných aktivit, rozhodla Praha ve spolupráci se Středočeským krajem o dalších opatřeních ve veřejné dopravě, týkajících se školních autobusů, nočních vlaků a také některých víkendových rekreačních vlaků, jejichž primárním cílem nejsou nezbytně nutné cesty do a ze zaměstnání či k lékaři nebo na nákup. Od úterý 13. října 2020 platí povinnost ochrany nosu a úst nejen v dopravních prostředcích, ale také v prostoru zastávek povrchové dopravy, na nástupištích a v přístřešcích.

 1. Vzhledem k zavedení distanční výuky také na základních školách budou od středy 14. října 2020 dočasně zrušeny všechny školních linky v Praze (linky číslo 251 až 275).
 2. Dále od pondělí 19. října 2020 nepojedou školní spoje na příměstských autobusových linkách PID, které jsou v jízdním řádu vyznačeny příslušnými poznámkami – jedná se zpravidla o spoje, které neměly být v provozu také 29. a 30.10.2020. Toto opatření platí po dobu zavřených základních škol.
 3. S ohledem na aktuální nařízení Vlády ČR a protiepidemiologická doporučení hygieniků dojde po dohodě se Středočeským krajem také k předčasnému ukončení provozu sezonních rekreačních vlaků PID od soboty 17.10.2020. Jedná se konkrétně o tyto linky dopravců České dráhy a KŽC Doprava:
  • Cyklohráček (Praha – Slaný/Zlonice)
  • Cyklo Brdy (Praha – Blatná)
  • Český ráj (Praha – Jičín – Turnov)
  • vlaky do Středního Posázaví (Praha – Čerčany – Zruč), s čímž souvisí i ukončení provozu vlaků v režimu rekreační léto na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany/Dobříš.
  • Kokořínský rychlík (Praha – Mšeno)
  • Bezdězský rychlík (Praha – Bezděz)
  • Rakovnický rychlík (Praha – Beroun – Rakovník)
  • Posázavský motoráček (Praha – Vrané – Čerčany).
 4. Dočasně zrušen bude také víkendový noční rozjezd vlaků ve 2:30 z Prahy do Středočeského kraje již od noci z pátku 16.10. na sobotu 17. 10. 2020 včetně vlaků v opačném směru s příjezdem do Prahy před 2:30. Konkrétně jde o linky S1–S9 a S22.

Podrobné informace o aktuálních omezeních najdete zde: https://pid.cz/vyluky/omezeni-provozu-koronavirus-podzim/ a https://pid.cz/vyluky/hygienicka-opatreni-podzim/