Nová upozornění
Aktuálně nemáte žádná nepřečtená upozornění
Přečtená upozornění
Aktuálně nemáte žádná přečtená upozornění
Přihlášení

Obnovení hesla

Zadejte email a my vám pošleme odkaz pro obnovu hesla.


Registrace

Pražská integrovaná doprava - Tarif a ceny

Změnit zadané parametry...

O věkové kategorii: Student 18‒26 let

Mezi studenty patří cestující od 18 do 26 let, kteří studují na střední nebo vysoké škole v ČR.

Jízdné

V Praze jezdí tito cestující standardně za plnocenné jízdenky.

Jednotlivé jízdenky pro věkovou kategorii Student pro cestování po Praze - plnocenné

Platnost Cena Kde získat Poznámka
30 min. 30 TrafikyJízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůInfocentra a prodejní místa Dopravního podniku hl. m. PrahySMS jízdenkaPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Při nákupu přes SMS je cena 31 Kč.
90 min. 40 TrafikyJízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůInfocentra a prodejní místa Dopravního podniku hl. m. PrahySMS jízdenkaPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Při nákupu přes SMS je cena 42 Kč.
24 hod. 120 TrafikyJízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůInfocentra a prodejní místa Dopravního podniku hl. m. PrahySMS jízdenkaPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka"
72 hod. 330 Infocentra a prodejní místa Dopravního podniku hl. m. PrahyPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka"

Tyto jízdenky platí na celém území Prahy ve všech dopravních prostředcích a všech linkách PID (kromě AE). Jízdenku je potřeba na začátku cesty označit. Od té doby platí až do vypršení její platnosti. Přitom s ní lze libovolně přestupovat (čas strávený přestupy nicméně platnost jízdenky neprodlužuje). Pozor na SMS jízdenky, jejichž použití se řídí trochu jinými pravidly.
Obecné informace o jednotlivém jízdném lze získat v samostatném článku.

V Praze mohou studenti získat slevu přibližně 50%, ovšem pouze na předplatní kupóny, pokud prokáží, že jsou studenty, viz Předplatné jízdné po Praze po Regionu.

V Regionu platí studenti poloviční cenu jízdného, pokud prokáží svůj věk a doloží statut studenta průkazem ISIC nebo žákovským průkazem. Studium lze prokázat také průkazkou PID "Student" s potvrzením o studiu nebo čipovou kartou v systému PID Lítačka s potvrzením o studiu na daný školní/akademický rok. K prokázání věku lze využít jakoukoliv osobní průkazku ověřenou jejím vydavatelem (právnickou osobou) se jménem, příjmením, datem narození a fotografií: občanský průkaz, cestovní pas, In Karta, žákovský průkaz, příp. jiné školní průkazky. Nemá-li cestující takovou průkazku, může si nechat vystavit průkazku PID.

Jednotlivé jízdenky pro věkovou kategorii Student pro cestování po Regionu - poloviční

Platnost Cena Pásma Kde získat Poznámka
15 min. 10 2 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí na území Prahy (ani v pásmech 0 a B). Platí pouze v příměstských autobusech, pouze v Regionu.
30 min. 15 3 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
60 min. 20 4 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
90 min. 25 5 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
2 hod. 30 6 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
2,5 hod. 35 7 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
3 hod. 40 8 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
3 hod. 45 9 Jízdenkové automatyU řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
3 hod. 50 10 U řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
3 hod. 55 11 U řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
3 hod. 60 12 U řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
3 hod. 65 13 U řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
3 hod. 70 14 U řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Neplatí v pásmu P.
24 hod. 40 4 U řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Jízdenka pro pásma 1–4.
24 hod. 70 12 U řidiče příměstských autobusůPokladny Českých DrahE-jízdenka v aplikaci "PID Lítačka" Jízdenka pro území Středočeského kraje (všechna pásma od 1 výše).

Tyto jízdenky platí v Regionu i v Praze (výjimky viz poznámky) kromě linky AE na všech linkách PID. Jízdenky zakoupené u prodejců (v trafikách, infocentrech) nebo v automatech je třeba na začátku cesty označit. Jízdenka pak platí po svou dobu platnosti, lze s ní však projet pouze omezený počet pásem. Na počtu přestupů nezáleží (neprodlužují však platnost jízdenky). Jízdenky zakoupené u řidičů příměstských autobusů se neoznačují a platí od okamžiku vystavení.
Obecné informace o jednotlivém jízdném lze získat v samostatném článku.

Odkazy

Chcete-li cestovat pravidelně, mohlo by se vám hodit Předplatné jízdné mezi Prahou a Regionem.

Tarifní průvodce nemusí být vždy úplný a aktuální. Závazný je vždy text Tarifu PID a Smluvních přepravních podmínek PID.