Web pražské integrované dopravy se stěhuje na doménu PID.cz

Naposledy aktualizováno: 27. 11. 2023 | Publikováno 12. 07. 2017

Dopravní portál Pražské integrované dopravy má od poloviny července novou adresu. Stránky, které dosud běžely na adrese www.ropid.cz, nově naleznete též na intuitivnější doméně www.pid.cz. Společně s tímto přesunem zároveň web nabídne několik nových funkcí.

Přesunem z domény ROPID.cz na doménu PID.cz chceme dát najevo, že tento portál není jen pouhou webovou stránkou organizátora dopravy, jako spíše plnohodnotným pomocníkem každého cestujícího využívajícího služeb Pražské integrované dopravy.

Portál nabízí informace nejen pro cestující v pražské MHD, ale též pro ty, kteří cestují regionálními vlaky a autobusy. Cestující tak mohou na jednom místě najít vše potřebné, od jízdného, přes jízdní řády a omezení v provozu, až po užitečné tipy k cestování a informace o různých dopravních akcích.

Nové funkce

Současně s přesunem na novou doménu nabídne web i několik vylepšení oproti předchozí verzi.

Do budoucna chystáme též zobrazení trasy linky na mapě přímo v portálu jízdních řádů nebo propojení jízdních řádů s informacemi o výlukách a mimořádnostech. Omlazovací kúrou by měl projít i vyhledávač spojení.

Stávající funkce

Na webu PID i nadále naleznete následující funkce, na které jste zvyklí z webu ropid.cz

Napište nám

Stejně jako v minulosti budeme rádi za veškeré podněty, nápady, které nám zašlete, stejně jako za upozornění na chyby, které na webu naleznete. Právě zpětná vazba pomáhá při rozvoji a zdokonalování webového portálu nejvíce. Nejlepším způsobem, jak nám napsat, je kontaktní formulář (jako předmět vyberte “Web”).