Nová upozornění
Aktuálně nemáte žádná nepřečtená upozornění
Přečtená upozornění
Aktuálně nemáte žádná přečtená upozornění
Přihlášení

Obnovení hesla

Zadejte email a my vám pošleme odkaz pro obnovu hesla.


Registrace

Pražská integrovaná doprava - Tarif a ceny

Změnit zadané parametry...

O věkové kategorii: Student 18‒26 let

Mezi studenty patří cestující od 18 do 26 let, kteří studují na střední nebo vysoké škole v ČR.

Jízdné

V Praze mají studenti nárok na přibližně 50% slevu na předplatné jízdné. Pro její získání si musí pořídit čipovou kartu nebo průkazku PID "Student" s potvrzením o studiu. Při přepravní kontrole musí student předložit i potvrzení o studiu.

Předplatní kupóny pro věkovou kategorii Student pro cestování po Praze -

Platnost Cena Cena/měsíc Jak získat Poznámka
1 měsíc 130 130 Elektronický záznam v systému PID LítačkaPapírový kupón k průkazce PIDE-shop
3 měsíce 360 120 Elektronický záznam v systému PID LítačkaPapírový kupón k průkazce PIDE-shop
12 měsíců 1 280 107 Elektronický záznam v systému PID LítačkaPapírový kupón k průkazce PIDE-shop Počátek platnosti musí být mezi 15.8. a 1.11.

Tyto předplatní kupóny platí na celém území Prahy ve všech dopravních prostředcích a všech linkách PID (kromě AE) po jejich dobu platnosti. Je potřeba vlastnit čipovou kartu (pro elektronické jízdné) nebo průkazku PID (pro papírové kupóny). Kupóny jsou nepřenosné. Lze je libovolně kombinovat s jednotlivými jízdenkami i předplatními kupóny pro Region.
Obecné informace o předplatném jízdném lze získat v samostatném článku.

V Regionu platí studenti poloviční cenu jízdného, pokud prokáží svůj věk a doloží statut studenta průkazem ISIC nebo žákovským průkazem. Studium lze prokázat také průkazkou PID "Student" s potvrzením o studiu nebo čipovou kartou v systému PID Lítačka s potvrzením o studiu na daný školní/akademický rok. K prokázání věku lze využít jakoukoliv osobní průkazku ověřenou jejím vydavatelem (právnickou osobou) se jménem, příjmením, datem narození a fotografií: občanský průkaz, cestovní pas, In Karta, žákovský průkaz, příp. jiné školní průkazky. Nemá-li cestující takovou průkazku, může si nechat vystavit průkazku PID.

Předplatní kupóny pro věkovou kategorii Student pro cestování po Regionu - poloviční

Platnost 1 pásmo 2 pásma 3 pásma 4 pásma 5 pásem 6 pásem 12 pásem Jak získat
1 měsíc 197 302 460 605 742 885 1 025 Elektronický záznam v systému PID LítačkaPapírový kupón k průkazce PIDE-shop
3 měsíce 500 787 1 182 1 575 1 970 2 362 2 757 Elektronický záznam v systému PID LítačkaE-shop
10 měsíců 1 575 2 415 3 675 4 832 5 935 7 087 8 192 Elektronický záznam v systému PID LítačkaE-shop Počátek platnosti musí být mezi 15.8. a 1.11.

Tyto předplatní kupóny platí ve Vámi zvolených navazujících pásmech PID. Volit lze z pásem 0 - 12. Využití najdou tyto kupóny v příměstských autobusech a vlacích PID (pouze integrované tratě). Je potřeba vlastnit čipovou kartu (pro elektronické jízdné) nebo průkazku PID (pro papírové kupóny). Kupóny jsou nepřenosné. Lze je kombinovat s jednotlivým jízdným nebo s předplatným pro Prahu.
Obecné informace o předplatném jízdném lze získat v samostatném článku.

Odkazy

Do doby, než si zařídíte předplatné (nebo nechcete-li si je pořizovat), můžete použít Jednotlivé jízdné mezi Prahou a Regionem.

Tarifní průvodce nemusí být vždy úplný a aktuální. Závazný je vždy text Tarifu PID a Smluvních přepravních podmínek PID.